Kısa Devre Rölesi Hakkında

mdemirezer

Üye
Herkese slm
Arkadaşlar benim bir sıkıntım var yardımcı olabilecek olan varsa ************** yazabilirse sevinirim
sorunum şu bir benzin istasyonu tesisatı yapıyorum ve orda LPG ve benzin pompaları vs var tesisatta özellikle pompaların olduğu bölgede olabilecek kısadevreden çıkabilecek kıvılcımlamayı önlemek için ne yapabilirim yönlendirebilecek olan varsa lütfen yukardaki adrese mail atsın ilginize şimdiden teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
umarım forumu takip ediyorsundur...
aklıma ilk gelen fikir yanmayan tutuşmayan su almayan bir tip ürünler vardı exproof muydu neydi tam hatırlayamadım bunları deneyebilirsin.

Sn.mdemirezer,Standartlara her bakımdan uyulduğunda endişe duymanıza gerek yok.Ülkemizde ve dünyada ilk istasyonu siz yapmıyorsunuz.Uygun nitelikte ve kesitte kablolar kullanacaksınız.Kablo aksesuarlarını ihmal etmeyeceksiniz.Kaliteli şalt malzemesini doğru şekilde kullanacaksınız ki devre kesiciler ve kaçak akım röleleri gerektiğinde görevlerini yapabilecek.Bu saydıklarımdan daha fazlasını isterseniz zehirli gaz yaymayan ve alev geciktiren izoleli "halojen Free" kablo kullanın.Kablo buat ve bölüm giriş çıkışlarında alev engelleyici macunlar kullanabilirsiniz.Gerekli yerlerde mutlaka exproof ark sızdırmaz malzemeler kullanılmalıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,986
Son üye
ferhatyigit

Yeni konular

Geri