jenerator tamiri

israfil

Üye
mrb benim jenerator arizalandi. suan vardigim nokta jeneratorun karburator kapaginin oldugu yerde benzin atiyor. bunun nedeni ne olabilir. jenerator maekesi ELEMAX

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
mrb benim jenerator arizalandi. suan vardigim nokta jeneratorun karburator kapaginin oldugu yerde benzin atiyor. bunun nedeni ne olabilir. jenerator maekesi ELEMAX[/Q

Karburatör kısmında conta ,gevşek vida,yakıt bağlantı hattı veya delinme olabilir detaylı incelemen gerekiyor benzin kaçakları önemli olup yangın riski herzaman mevcuttur çalışma yaparken bile dikkatli olmanı tavsiye ederim...

onların karbüratör memesi dediğimiz yakıt şamandırasına bağlı iğne kadar bir şey oraya pislik geldimi karburatör haznesine yakıt dolduktan sonra kesemez hali ile buda taşma yapar motoru çalıştırdığınız zaman taşar alt kapağını sökün karburatörun oryı göreceksiniz iki topun ucunda iince bir şey hava tutun veya temizleeyin

ateşleme sisteminide kontrol etmenızde fayda var yeni buji ile deneyiniz buji dışarda ateşler ama basıç altında ateşlemeyebılır ateşleme olmadığından benzini kusma yapabılır

ilginizden dolayi tesekkur edrim. dediklerinizi uyguladim karburator kismi su an iyi ve benzin kacirmiyor. fakat halen jenerator de calismiyor karsilastigim diger bir sorun var boyle bir durum ıpı cekemıyorum yanı cok grgın bır halde bunun nedenı ne olabılır. vardıgım sonuclardan bırı halen ugrasıyorum eksozun yan kısmında bulunan 4 vıda ıla kapatılmıs bır yerde 2 tane cıkle ye benzer bır mekanızma var bunların bellı bır duzende ve ınce ayarda calısması gerekıyor. bu ayarın nasıl yapıldıgına ılıskın bılgınız varmı

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri