Jenaratör şebeke olduğu halde devreden çıkmıyor

abiciğim senin Şebeke şalter kumandanda problem var ya düşük gerilim bobini çalışmıyor ya kapama ya motor bilemiyorum ..
kullandığın kartta o kadar iyi bir kart değil tedavulden kalktı çok kısa bir süre imalata girdi yerine ig 200 oldu. senin olayın orda yazıyor işiyte .
ne olmuş
şebeke gelmiş
şebekeyi görmüş
şebeke şalteri ile şebekeye senkron olmuş dönmüş
kapatamamış
arızayı resetlemişsin
şebekeye tekrar senkron başlamış
tekrar senkron olmuş
tekrar kapatmış ama yine kapatammamış .
halilyle şebek şalterini kapatamayınca çıkmaması gayet normal ...

sen bilinçsizce uğraşma sakın bu arkadaşların ddiğini yapma . sistemi manuele al yukardaki mode tuşundan
daha sonra jenratör şalterini aç modulun altındaki düğmeden daha sonra yandaki düğmeden şebek çalteri düğmesinden kapa olayları gözle ..
bence sen bilen birini çağır . okadar kurcalama şalterin bobinleri yok yada başak bişi
ankardaysan kontak kur benle bir şekilde telefonda anlatayım
1,5 yıl olmuş üstad.. 😏

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
okumak cehaleti alıyor eşeklik baki
nereden geliyor bu konular anlamıyomki
6 sene önce sorduğum soruya, 6 sene sonra;
" Dostum, Aynısı benimde başıma geldi ve şöyle çözdüm" diyerek cevap vermişliğim var . Oluyor bazen yani.

abiciğim senin şebeke şalter kumandanda problem var ya düşük gerilim bobini çalışmıyor ya kapama ya motor bilemiyorum ..
kullandığın kartta o kadar iyi bir kart değil tedavulden kalktı çok kısa bir süre imalata girdi yerine ig 200 oldu. senin olayın orda yazıyor işiyte .
ne olmuş
şebeke gelmiş
şebekeyi görmüş
şebeke şalteri ile şebekeye senkron olmuş dönmüş
kapatamamış
arızayı resetlemişsin
şebekeye tekrar senkron başlamış
tekrar senkron olmuş
tekrar kapatmış ama yine kapatammamış .
halilyle şebek şalterini kapatamayınca çıkmaması gayet normal ...

sen bilinçsizce uğraşma sakın bu arkadaşların ddiğini yapma . sistemi manuele al yukardaki mode tuşundan
daha sonra jenratör şalterini aç modulun altındaki düğmeden daha sonra yandaki düğmeden şebek çalteri düğmesinden kapa olayları gözle ..
bence sen bilen birini çağır . okadar kurcalama şalterin bobinleri yok yada başak bişi
ankardaysan kontak kur benle bir şekilde telefonda anlatayım
Teşekkür ederim hallettim şebeke nötrü görmediği için şebeke geldiğinde jeneratör devreden çıkmıyordu nötr bgalantısını hallerinde her şey normale döndü yardımın için sağol
IMG_20220612_152531.jpg
buradaki nötr toprak bağlantısı yanlış değil mi ayrı olması gerekiyor ancak toprağı bağlayacak herhangi bir işaret olmadığı için nötr e bağlanmış bir problem çıkar mı değerli yorumlarınızı bekliyorum
Normalde böyle olması gerekiyor

Ekli dosyalar

• IMG_20220526_142943.jpg
    IMG_20220526_142943.jpg
    214.5 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Teşekkür ederim hallettim şebeke nötrü görmediği için şebeke geldiğinde jeneratör devreden çıkmıyordu nötr bgalantısını hallerinde her şey normale döndü yardımın için sağol
Ekli dosyayı görüntüle 88456buradaki nötr toprak bağlantısı yanlış değil mi ayrı olması gerekiyor ancak toprağı bağlayacak herhangi bir işaret olmadığı için nötr e bağlanmış bir problem çıkar mı değerli yorumlarınızı bekliyorum
Normalde böyle olması gerekiyor

işletme topraklaması: 1. fotoğraf

koruma topraklaması: 2. fotoğraf

işletme topraklaması: 1. fotoğraf

koruma topraklaması: 2. fotoğraf
Bunlar iki farklı jeneratör 1. De işletme topraklamasi nötr ile aynı noktaya bağlanırken 2. Jeneratör de işletme nötr e bağlanmamış koruma topraklamasi gövdeye bağlı iki jeneratör de de yani sonuç olarak 2. Fotoğraftaki işletme topraklamasi nötre bağlanması gerekir mi

Ekli dosyalar

• IMG_20220526_144041.jpg
    IMG_20220526_144041.jpg
    185.1 KB · Görüntüleme: 12
Bunlar iki farklı jeneratör 1. De işletme topraklamasi nötr ile aynı noktaya bağlanırken 2. Jeneratör de işletme nötr e bağlanmamış koruma topraklamasi gövdeye bağlı iki jeneratör de de yani sonuç olarak 2. Fotoğraftaki işletme topraklamasi nötre bağlanması gerekir mi
20220618_220358.jpg

Peki bu kablo nereye gidiyor. Nötr değil mi?
https://www.elektrikport.com/makale-detay/jenerator-topraklamasi-nasil-yapilir/21851#ad-image-0
Trafolarda koruma ve işletme topraklamasi bir hesap dahilinde uygunsa birlestirilebiliyor. Ama jenerator için durumu uzmanları daha iyi yanıtlar.

Son düzenleme:
niye toprağa notr veriliyor?

Ekli dosyayı görüntüle 88463
Peki bu kablo nereye gidiyor. Nötr değil mi?
https://www.elektrikport.com/makale-detay/jenerator-topraklamasi-nasil-yapilir/21851#ad-image-0
Trafolarda koruma ve işletme topraklamasi bir hesap dahilinde uygunsa birlestirilebiliyor. Ama jenerator için durumu uzmanları daha iyi yanıtlar.

üstat, en soldaki kablolar nötr zaten bara üzerine N harfi kodlanmış. işaretlediğiniz kablo grubu da L3 barasına bağlı olan üçüncü faz.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri