Transfer Panosu Motorlu Şalter Takılıyor

Merhabalar

Bizde 1000 kva jeneratör var. Jeneratör için 1600 a şalter ve hemen üstünde motorlu şalter var aynısı Şebeke tarafında da var. Elektrik gittiğinde jeneratör çalışıyor şebekenin motorlu şalterini açıyor kendisinin kini kapatıyor sistem çalışıyor. Ama elektrik geldiğinde jeneratör ün motorlu şalteri düşüyor jeneratör duruyor ama kumanda da ki bazı sigortalar atıyor. Şebekeye geçmiyor. bizim tahminimiz jeneratör boş da dönerken de bir enerji ürettiği için kumanda sigortalarında fazlar çakışıyor. Ama çözümü bulamadık yardımcı olursanız sevinirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tahmininiz yanlış.Jeneratör firmasından servis istemenizde yarar var.Sigortalarınızın küçük veya arıza-
lı olma ihtimalini gözden geçirmenizde yarar var.

çünki dediğiniz sistemde açma bobini kullanılmış oysa sistemde düşük gerilim bobini kullanılmalı ve tahmin ettiğim sistemse zaman röleside var sıkıntı hep burdan doğuyor ..
bunu jeneratör servisisne yaptırmanızda fayda var ama açma bobinlerini söküp yerine düşük gerilim bobini koymalısınız
kapamaya hazır kontakta yok sanırım onuda ekletirirseniz hiç sıkıntı kalmaz

sistem şöyle çalışacak1
1- 2şalterin motoruna koşulsuz 220 v gelecek yada kumandası kaç volt ise
2- şebeke doğrulandıktan sonra düşük gerilim bobinine diğer şalterin kapalı kontağından sinyal gelecek aynı zamanda kapamaya hazır kontaktan geçirilip kapama kontağına sinyal verilecek çekecek

bunu jeneratörün kartı yapmıyor ise o zaman kendiniz zaman rölesi ile mekanızma kuracaksınız oda kolay

ama şalterin açma ile açtırılması çok yanlış o jeneratör imalatçılarının harmoniklerde açan düşük gerilim rölesine geciktirici röle koymamak için vede kapamaya hazır kontak koymamak için uydurdukları bir şey

eğer düşük gerilim bobini, olmaz ise şebekde 2 faz dahi olsa tek faz dahi olsa düşük te gerilim yüksekte şebekeye verir. sistem jeneratörü çalıştırır belki ama siz bu jeneratyörün çalışıp devreye girme esnasına kadar tüm bu kötü elektirğe maruz kalırsınız

ha unuttum sizizn şalterin bobinleri yanmıştır kuvetle muhtemel :) sigortalar ondan atıyor

açma kapama bobinleri ile alakalalı olabilmektedir tşk

transfer panosuna kontaktör yerine kompakt şalter kullansak daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. çünkü kontaktör yapışıyor. bir keresinde bu tür arızaya şahit oldum. transfer panosunda kompakt şalter kullanmayı hiç denemedim sizin düşünceniz nedir ?

Çalıştığım yerde 1130 kva jeneratörümüz var.1600 A siemens marka motorlu şalterimiz,tarif ettiğiniz şekilde kurmuyordu.Şalteri istanbul servisine gönderdiğimiz halde bir çözüm bulamadık.Sonuç olarak tamamen değiştirdik ve şimdi hiçbir sıkıntı kalmadı.

Bendede 1600A Siemens 3WL1116-2BB32-4AN2 şalter var.bende değiştirmek istiyorum.Ama duyduğum kadarı ile bobinler ve motor mekanizmasının olmadıgı ekstra olarak almamız gerekiyormuş.acaba şalterin üzerinde neler geliyor.neleri ekstra olarak istememiz gerekiyor..

Çalıştığım yerde 1130 kva jeneratörümüz var.1600 A siemens marka motorlu şalterimiz,tarif ettiğiniz şekilde kurmuyordu.Şalteri istanbul servisine gönderdiğimiz halde bir çözüm bulamadık.Sonuç olarak tamamen değiştirdik ve şimdi hiçbir sıkıntı kalmadı.
Bendede 1600A Siemens 3WL1116-2BB32-4AN2 şalter var.bende değiştirmek istiyorum.Ama duyduğum kadarı ile bobinler ve motor mekanizmasının olmadıgı ekstra olarak almamız gerekiyormuş.acaba şalterin üzerinde neler geliyor.neleri ekstra olarak istememiz gerekiyor..

Açma,kapama,düşük gerilim bobini isteğe
bağlıdır.Motorlu seçeneklidir.

Açma,kapama,düşük gerilim bobini isteğe
bağlıdır.Motorlu seçeneklidir.
Motor, şalterin üzerinde geliyormu standart olarak.Mevcut şalterimizde motor var.Üzerinde bobin olarak 3WL9111-0AE05-0AA0 (düşük gerilim bobini) ve 3WL9111-0AD06-0AA0 (Açtırma bobini ) var.Komple tam takım şalter istediğimizde şalter ile birlikte sadece bu bobinleri almak yeterlimi yoksa ekstra olarak motor da eklemem gerekiyormu.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri