Jenaratör çalışınca tmş atması?

Neticeyle ilgili bilgi verirsen seviniriz.

abi TMŞ yi attırdığını düşündüğümüz bir problem bulduk. troid bobininin bağlı olduğu yangın koruma rölesinden kaynaklandığını düşündük ve 500 mA değere Saniyeyi en düşük tutmuşlar 0.1sn. ve en son değere yükselttim 2 sn. bu şekilde bir deneyeceğim eğer sorun olursa yangın koruma rölesini değiştirmeyi düşünüyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar,
Benze bir durumla bende karşı karşıyayım şimdi.Güneş enerji santrali kurulumunda çalışıyorum. Ges sahasın da enerji verdiğimizde sürekli olarak tmş açma yapıyor. İzalasyon, kaçak akım ve röle set değerlerinde hiç bir sorun yok ama neden açma yaptığını bulamadık, özellikle yağmurlu havalrda açma yapıyor. Sebebi ne olabilir?

Merhabalar,
Benze bir durumla bende karşı karşıyayım şimdi.Güneş enerji santrali kurulumunda çalışıyorum. Ges sahasın da enerji verdiğimizde sürekli olarak tmş açma yapıyor. İzalasyon, kaçak akım ve röle set değerlerinde hiç bir sorun yok ama neden açma yaptığını bulamadık, özellikle yağmurlu havalrda açma yapıyor. Sebebi ne olabilir?

Devreye alma esnasında çekilen aşırı akımdan dolayı şalter açıyordur. Şaltere ait Ir aşırı akım açma ve Im kısadevre açma set değerlerini kontrol ediniz. Ölçüm yapınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri