Isısan Highlife 24000 Klima Arıza

magellan

Üye
8 senelik klimam, ağırlık olarak ısıtmada kullanıyorum.

Daha önce tamir gören arızalar :
Isıtmaya geçmiyordu 4 yollu vana bobini değişti.4-5 sene oldu
Soğutma yapmıyor kompresör ısınıyordu . Servis kompresör arızalı tamiri değmez abi dedi. Çekiçle kompresöre vurdu sıkışmışsa kalkar belki dedi . Kompresöre çekiçle vurunca sinirlendim elemanı kovdum.
Bir arkadaşım kondansatör değiş çalışır dedi 8.-tl aldım 2 senedir sorunsuz çalışıyordu :)

Bugün ısıtmadayken kendiliğinden kapandı. Tekrar açtım ama iç fan devreye girmedi.
Dış ünite pervane rölantide ağır ağır dönüyor Ama komp. açmıyor hiç faaliyet yok.
Gittim gene kondansatör aldım 15.-tl durum aynı.
Soğutmaya alınca da iç ünite fanı çalışıyor ama dış ünite gene çalışmıyor.( Fön makinesiyle iç ünite sensörünü ısıttım soğutma yapar belki diye ama nafile.

Dış ünite kartında ledler var. led8 bazende kapatıp açınca falan led6 yandı.
Elimle kontrol edince 4 yollu vana bobini çok ısınıyor , gene arızalanmış olabilir mi?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arıza bulundu.
Kompresör tepesine gelen 3 kablo yanarak birbirine kaynamış. Duman çıkınca anladık. Kablolar yeniden bağlandı sıkıntı giderildi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri