invertöre nasıl yol verebilirim?

harunklk

Üye
arkadaşlar,start butonuyla invertöre yol vermek için invertörün yol verme klemensinden 24 V dc ve ortak ucu kontaktörün açık kontaklarını kullanmak suretiyle start yaptırıyorum fakat bazen kontaktör ayakları geçirmiyor ve invertöre yol veremiyorum.acaba invertöre başka nasıl yol verdirebilirim yardımcı olursanız sevinirim...Teşekkür ederim.(İnvertörün markası Allen Bradley)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kontaktörün bobin uclarına baglı olarak harici bir röle koyabilirsin kontaktör haliyle toz alabir ama rölede bu sorun cıkmaz sonucta kapalı 2 acık kontagı birbirine köprbüle tek cıkıs al en ucuz maliyet.

kontaktörün bobin uclarına baglı olarak harici bir röle koyabilirsin kontaktör haliyle toz alabir ama rölede bu sorun cıkmaz sonucta kapalı 2 acık kontagı birbirine köprbüle tek cıkıs al en ucuz maliyet.

doğru söylüyor ama roleyi en kalitelilerden seçmezsen seni rezil eder şimdiden söyleyim

neden invertöre yol verme işlemi için kontaktör kullanıyorsun ki 24 voltluk basit bir röle işini görecektir. ve invertörün 24 volt ucunu rölenin bobin uçlarına sakın bağlama ayrıyetten 24 volt kullan. benim tavsiyem röle veya kontaktör kullanmaman. çünkü röle yada kontaktör takılı kalırsa bu hiç iyi bir sonuç olmayacaktır. size ayrıyetten çıkış görekiyorsa inverötrün röle çıkışlarını kullanın örnek olarak telemecanique invertör ise r2a-r2c yada LS ise invertör 3a ile 3c kullanabilirsiniz bu kullanacağınız invertöre göre değişir.

Forum istatistikleri

Konular
128,238
Kullanıcılar
450,047
Son üye
alperenyildiz5252@hotmail

Yeni konular

Geri