internet bağlantısı

modem markası zyxel

dediklerinizi yaptım hepsini tek tek düzeldi çok teşekkürler tüm arkadaşlara +pop

AIRTIES ,USROBOTICS ,ZOOM ,ZYXEL Haricinde bir marka modemin varsa modemde olma ihtimali çok yüksek,modemin ısınma yapıyordur vs..

yada ethernet kartında sıkıntı olabilir..

modemin sürücüsünü güncelle olmadı kabloyu takip et bi yerde temezssızlık olabilir ek varsa leyimle daha salıklı olur daha olmadı başka bilgisayarda dene daha daha olmadı daha bilgisayarın topraklamasını kontrol et ne aka dersen çok aka derim genel sorunlar ben bu işe bakıyorum pirizde temazssızlık olabilir bu çok önemli pirizi aç kontrol et veya ara kablodada olabilir bu zamanla bilgisayarın donanımıda etkliyor ve bozluyor intette gidip geliyor bunun gibi vesayre leptop kulllanıyorsan kablo takarak dene aynı kopmaları yapıcakmı

Arkadaşlar benim internetim sebebi bilinmez bir şekilde kullanılamaz halde ben size sorunu ve yaptıklarımı söyleyeyim.
Yaklaşık bir buçuk ay önce modemin(airties rt205) power ışığı hariç tüm ışıkları birden söndü yani hattan düştü ve tekrar bağlanamadı.TTnet'ten geldiklerinde modemin arkasına kadar bağlantının sorunsuz bir şekilde geldiğini sorunun modemde olduğunu ifade ettiler.Airties teknik desteği aradım onlarda hatta sorun olabileceğini porttan dolayı böyle sorunlarla karşılaşılabildiklerini söylediler ve modemi başka hatta takıp deneyin dediler.Bende söyledikleri gibi başka hatta taktım ve modem gayet normal çalıştı.Farklı iki hatta takmama rağmen sağlıklı çalıştı fakat başka bir modemi kendi hattıma taktığımda(kendi hattıma taktığım ikinci modemde airties idi.) yine internete bağlanamıyordum.Sadece power ışığı yanık vaziyette duruyordu.TTnetten 3 kere geldiler 3 ünde de hatta bir sorun bulamadılar.Bu süre zarfında benim modemim arada hatta kendiliğinden bağlanıyordu sonra tekrar kopuyordu ve sonrasında sergilediği davranış sürekli arkadan açıp kapıyormuş gibi önce adsl ışığı yanıp sönüyor sonra wlan ışığı yanıyor ve lan ışığı yanınca wlan ile lan beraber sönüyorlar.Yani sürekli hatta bağlanmaya çalışıyor ama beceremiyor.TTnetten son gelişlerinde başka bir modemi benim hattımda denediklerinde modem sorunsuz çalışmış.Anlayacağınız işin içinden çıkılamıyor.

Not=Evde paralel telefon var bağlantılar doğru,aradaki splitter'da bir sorun yok direk hattı modeme bağladığım halde de bir sonuç alamadım.Yani kablo bağlantısında bir sorun yok.

Yardımcı olabilecek fikri olan arkadaşlar varsa bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

syn gavsi wlan ısıgının sonmesının adsl baglantısıyla bır alakası yoktur.bu modemden kaynaklanan yazılımlardan da olabılıyor.modemın kendısınde baska bır problem olma ıhtımalı olabılır

Sn Altun demek istediğim hani modemi kapatıp açarsınız ve hatta bağlanana kadar geçen sürede ışıkların yanıp sönmesi varya tam olarak onu yapıyor ama sonunda hatta bağlanamıyor ve tekrar baştan hatta bağlanmaya çalışıyor, wlan ışığı sönüyor derken demek istediğim o süreçte ki sönmesiydi.Sizin cevabınızdan modemde arıza olabileceğini dile getirdiğinizi görüyorum fakat yukarda da dediğim gibi modem başka hatlarda sorunsuz çalıştı.

Sn Altun demek istediğim hani modemi kapatıp açarsınız ve hatta bağlanana kadar geçen sürede ışıkların yanıp sönmesi varya tam olarak onu yapıyor ama sonunda hatta bağlanamıyor ve tekrar baştan hatta bağlanmaya çalışıyor, wlan ışığı sönüyor derken demek istediğim o süreçte ki sönmesiydi.Sizin cevabınızdan modemde arıza olabileceğini dile getirdiğinizi görüyorum fakat yukarda da dediğim gibi modem başka hatlarda sorunsuz çalıştı.

Kesinlikle bulunduğunuz bölgenin santralinden kaylaklanan bir problem.Sinyal kalitesinin düşük oldugu yerlerde bu tip problemler sık olur.Ben 1,5 ay evimden bağlanamadım.Sürekli sorun yok hat normal dediler.Fakat 1,5 ay sonra hat tamamen düzeldi.Yakın bir arkadaşım telekomdaymış tesadüfen görüştük ve o bölgenin santralinin çöktüğünü ve yenilendiğini söyledi:) yani arıza varsa da imajları için belli etmezler..

dediğiniz kuvvetle muhtemel kesilmeden önce 8 mbps olan hızım 2 mbps zor oluyordu bazen indirme testi yaptığımda 0 olduğu veya 55 mbps yi gösterdiği olmuştu.Fakat kafamın karıştığı nokta yan daire ve üst daire de nasıl internete girilebiliyor? Eğer bir sorun varsa bunu onlarında yaşaması gerekmiyor mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,044
Son üye
limaseramik

Yeni konular

Geri