Infrared emitter ile emitting arasındaki fark nedir ?

thelion83

Üye
infrared emitter ile emitting arasındaki fark nedir ? birde şöyle birşey istiyorum, ir led e enerji olduğu sürece çalışmasını, infrared proximity de kullanılan ir led türü nedir ve alıcı tarafı fotodiyotmu yoksa foto transistörmü ?

Sorunuzdan hiçbir şey anlaşılmıyor. Lütfen anlatım ve imla'yı düzelterek yazar mısınız? Belki o zaman yardımcı olmamız mümkün olabilir.

Sorunuzdan hiçbir şey anlaşılmıyor. Lütfen anlatım ve imla'yı düzelterek yazar mısınız? Belki o zaman yardımcı olmamız mümkün olabilir.
1 infrared emitter ile emitting arasındaki fark nedir ?
2 BU LİNKTE ki sensörde kullanılan ir alıcı ve ir verici ledlerin türü nedir ?
3 Enerji olduğu sürece ir yayan led türü hangisidir ?

1. Bu sorudan ne kastettiğinizi hala anlamadım, bu nedenle cevap hakkında bir yorum yapamıyorum. Ama teknik olarak değil de İngilizce olarak bakarsak Emmiter: Yayıcı demektir. Emmiting : Yaymak, yayma işlemini yapmak demektir. Buradan yola çıkarsak Infrared Emmiter : Kızılötesi yayıcı, Infrared Emitting: Kızılötesi sinyal yayma işlemidir.
2. IR alıcı ve IR verici ledi'dir. Türü derken?
3. Bütün ledler uçlarına enerji verildiği sürece IR yayar.

1. Bu sorudan ne kastettiğinizi hala anlamadım, bu nedenle cevap hakkında bir yorum yapamıyorum. Ama teknik olarak değil de İngilizce olarak bakarsak Emmiter: Yayıcı demektir. Emmiting : Yaymak, yayma işlemini yapmak demektir. Buradan yola çıkarsak Infrared Emmiter : Kızılötesi yayıcı, Infrared Emitting: Kızılötesi sinyal yayma işlemidir.
- Fotodiyot mu yoksa fototransistör mü ?

- TSAL 6100 ve 6200 dediğiniz gibi çalışmadı, onun için sordum
aslında emittin ve emittere yazdığınız cevap, bu sorunun cevabı niteliğinde, enerji var iken sürekli ir yayan led ler emitter oluyor ?

- Fotodiyot mu yoksa fototransistör mü ?
Resme bakarak bilemem. Daha önce bu tür bir modül ile çalışmadım. Varsa modülün datasheet'i oradan bakılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri