Image to gcode

Picture photo engraving granite glass cnc router

Picture photo engraving granite glass cnc router stone Einstein Granit Stein Grabsteine Fotogravuren - YouTube[/URL] burda bıçak niye açılı duruyor acaba yüzey bozuk diye mi ? Bi de kullanılan bıçak nası bir bıçaktırrr

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.
elmaslı uçlar cam için - glass engraving tip yaz, eğik tutulmasına (yuvarlak uçta farketmez ama diğerlerinin dip kısmında kesici elmas olmayabilir) sebep yanılmıyorsam bizim yazı kalemini eğik tutmamızla aynı, yine KAZIMUGUR Ustam (her maydanozu bilen birini tanıdığım için mutluyum :)) son sözü söyler.
bir de 1:23 sn kendimi gördüm bu kadar ünlümüyüm (beni çizmiş yazmayı unutmuşum ):D

..kalemini eğik tutmamızla ..

Eskiden projeler yakışıklı görünsün diye ozalite şablon ve rapido ile yazılırdı , rapido dik tutulurdu.
Kalemi dik tutarsanız çizgilerin kalınlığı eşit olur .
Yatık tutulursa hat yazıları ya da çin yazıları gibi ( kalın uçlu kamış kalem ) olur.

Çok sert bir yüzeye çok sert bir şeyi çok büyük bir hızla "atarsanız" ne olur ?
Z dik dursa idi nereye kaçabilecekti amortisör mü koyacaktık ?

Ayrıca her zaman dediğim gibi , benzeri videolar daha önceleri de konu olmuştu . :rolleyes:

Bak senin hatırına hem maydanoz hem dereotu .. :D

Saygılarımla efenimmm

SM-N9000Q

Ekli dosyalar

• 1402847713936.jpg
    1402847713936.jpg
    70.1 KB · Görüntüleme: 26
3 lü videonun ilkinde yuvarlak uç var ama eğik tutuluyor. Adamlar baya aşmış demek. bizde daha hangi ucu alsak diye bakıp duralım.
eğer sadece bu iş için ayrı bir makina olacaksa z sabit eğik oluyor sanırım. yoksa 4 ya da 5. eksenle çözülebilir.

Hocanın son videosundaki adamda 4.eksen yapmış eliyle,ama iyi iş,tornavidayla.
eray demir , simulasyon mu, çıkan işmi o resim?

sparkk Hocam ben böle bişi kazımak istiyorum boyalı zemin sadece boyayı kaldırmak gibi düşünün..photovcarve min küreği kırılmış simulasyon yapamadım henüz

SM-N9000Q

@sparkk Hocam ben böle bişi kazımak istiyorum boyalı zemin sadece boyayı kaldırmak gibi düşünün..photovcarve min küreği kırılmış simulasyon yapamadım henüz

SM-N9000Q

Müracaat asenyurt, üst konuda hemen sağda. kazıma-boya kaldırma ince işçilik bölüm sorumlusu : )
Buarada düz zeminde uygun uçla çok da zor olacağını sanmıyorum,ince uçla biraz uzun sürer ama güzel olur.Derinlik sıkıntısı yoksa V bit kullanılması lazım sanırım.

V bit konusunda ince harfler yapıcam diye 15 derece gibi çok dar açılı bir uç almayı düşünmeyin hiç. çok çabuk kırılıyor. ve zaten o bıçaklarında kesme işlemi yaptığına pek inanmıyorum açıkcası.
en ideali 45 derece olanı bence.
düzgün dalma ayarı yaparsanız güzel iş çıkıyor.

Yukardaki yazı gibi bişey yapacaksan Photo yla falan ne uğraşacan?
Ciz geometriyi boşalt içini bitti gitti.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,263
Kullanıcılar
450,085
Son üye
coşkun memis

Yeni konular

Geri