ilk adimlar

gumush

Üye
Uzun zamandir firsat bulamiyordum. Isler yogunlasmadan zaman ayirayim dedim. Biraz ilerleme var artik sonunu goruruz insallah.

Destegi olan tum arkadaslara tesekkur ederim.

kXOnqix.jpg

xW8cRAa.jpg

Kalan isler
  • Z ekseninin montaji
  • Z ekseni motorun takilmasi
  • BK BF rulmanlarinin altina 45x90 profile montaj icin aparat yapilacak monte edilecek.
  • USB karta inductive limit sensorlerini baglamak icin pcb yapilacak ( 4n35 ile izolasyon icin )
  • USB kart ile motorlarin baglantilari kablolama isleri
  • Limit switchlerin kablolama isleri
  • E-stop takilacak
  • kablolar kasaya hareket sirasinda zarar gormeyecek sekilde baglanacak ? ( eski konularda vardi alternatifler )
  • VFD baglantilari yapilacak
  • VFD ile USB kart arasindaki baglanti yapilacak
  • Tool Height Sensor sabit ( inductive proximity dusunuyorum ) yapilacak.
  • Tool Height Sensor mobil ( pcb ile temas temelli birsey dusunuyorum )
  • yazilim ( ilk defa kullanacagim) ayarlari

ee bunlarda benim hizimla 1-2 yil alir heralde :0

Maşallah yürü ya kulum olmuş başlığ bakınca ben bebek adımları bekliyordum?! Sonunu görmek nasip olur inş.

Gümüş, çok güzel görünüyor ellerine sağlık dostum :)

güzel bir makine daha olacak belli.
fakat o vidalı millere iyi davranın sağa sola atmayın ufacık bile yamukluk sıkıntı yaratmasın sonra

@asenyurt modelmi bu :)
hayırlı olsun yatak gidip geliyor işte,sonu da gelir.
lazer ya da plasma olmayan sistemlerde tool height sensorun bir faydası oluyormu?

Az kaldi ama insallah bu sefer araya birsey girmez.

Bu @asenyurt modeli degil , tasarlarken bilmiyordum o modeli :)

Tabii uc yuksekligi onemli. Bir islem yapiyorsunuz. Once kabatalas 6-8mm ile isyi yaptiniz sonra uc degistirip baska bir islem ile devam edeceksiniz o zaman ucu degistirdiginizde yukseklik degisecek bunu sifirlamak icin uc yuksekligi ayarlamak gerekir.

Ote yandan malzemenin yuksekliginide belirlemek onemli ayni duzenek bu islem icinde kullanilabilir.

Tool zero olmuyormu o sistem, takım sıfırlama.
diğeri thc gibi oldu. ondan faydası oluyormu diye sormuştum. bence hazır ısınmışken bitirin,yoksa @asenyurt un dediği gibi miller sağa sola atılır ziyan olur.

Bende çok beğendim.Elinize emeğinize sağlık.Takiptesiniz;)

hocam güzel çalışma eline sağlık.sigma profilleri kaça kaç aldın ve toplam ne kadar maliyet tuttu hepsi

Forum istatistikleri

Konular
128,226
Kullanıcılar
450,018
Son üye
nuranselimov93

Yeni konular

Geri