iletken kesitlerine göre kullanılacak gaz borusu?

radio

Üye
iletken kesitlerine göre kullanılacak gaz borusu diye bişey varmış bu boru nasıl
bişeydir ve ne işlevde kullanılır bilen varmı arkadaşlar ?:confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu sorunla nerede karşılaş mıştınız?Eyer sorunu doğru ifade ederseniz yardımcı olmaya çalışırız.Örnek vermek gerekirse Bina girişlerinde veya trafodan dağıtım panosuna kablo çekerken bunların yarıksız boru içinden çekilmesi gerekir.Bunlara ilişkin standartlar iç tesisat yönetmeliği vb. yönetmeliklerde tanımlanır.

bu sorunla nerede karşılaş mıştınız?Eyer sorunu doğru ifade ederseniz yardımcı olmaya çalışırız.Örnek vermek gerekirse Bina girişlerinde veya trafodan dağıtım panosuna kablo çekerken bunların yarıksız boru içinden çekilmesi gerekir.Bunlara ilişkin standartlar iç tesisat yönetmeliği vb. yönetmeliklerde tanımlanır.

bu gaz borusu denen ürün emonun 2009 ajandasında yazıyo bende hiç kullanmadığım için merak ettim nasıl bi boru ve nerelerde kullanılıyo diye

bu gaz borusu denen ürün emonun 2009 ajandasında yazıyo bende hiç kullanmadığım için merak ettim nasıl bi boru ve nerelerde kullanılıyo diye

Sizi yanıltmak istemem ama yönetmeliklerde(değişmediyse)galvaniz kaplı yarıksız boru şeklinde geçer.Gaz boruları ise sıcak çekme çelik borulardır.Galvaniz kaplı değildir.
Özelliklebu tür borular insan müdahalesine açık yerlere konur.Mahallenizdeki herhangi bir direk üstü trafoya bakın.Direk dibinden 2m kadar yukarıya kadar boru içinde kablo göreceksiniz.Borunun amacı bu bölgenin zarar görme olasılığını en aza indirgemektir.Boru boyları ve nitelikleri ile ilgili verileri yönetmeliklerde bulabilirsiniz.Boru çaplarıda kablo çapına göre değişiklik gösterir

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri