iki ayrı kompresörü dırayla çalıştırmak için ne yapmalı

gökhan1

Üye
iki ayrı komprasör var ve biri çalışırken diğeri dinlenmede kalaçak
ikisi aynı tesisata hava veriyor
ilk anda ikisi beraber çalışa bilir
ilk dolumda ikisi beraber çalışa bilir
hava dolduktan sonra
isimlendirmek gerekirse
birinci kompresör çalışacak ikinci duracak
hava dolacak dolduktan sonra hava düşünce ikinci devreye girecek
bir duracak ve kendi arasında sırayla çalışacak
ikisininde kendi basınç şalterivar
yardımcu olursanız sevinirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bende bu roleyi biliyorum ama ben aslında bir kumanda devresi arıyorum daha önce biri kumanda ile yapmış pano yangında hasar görmüş benim kafan devrenin nasıl olduğu panoda olası gerekenden bir röle var
çözemedim uykum kaçtı artık

akım darbe şalteri kullanırsan çözebilirsin.

ilk defa duydum bakim ama panoda bir röle vardı
ikide motor kontaktörü

Kumanda devrelik pek birşey yok sn gökhan. Motor sırtalamaya bağlayacaksınız basınç limit anahtarlarını. Motor sıralamanın çıkışınıda yıldız üçgen kontaktörlerinin kontrol eden kumanda devresine bağlayacaksınız. Nereye bağlarım diyosanız söyleyim. Kumandanın beslemesi termığın 95-96 nolu nc kontağından gelir. Bu kontağa seri acil stop bağlayın. acil stop çıkışını motor sıralama rölenize, motor sıralamanın çıkışınıda yıldız kontaktörünüze bağlayın.

devre takibi yapalım;

A1 basınç anahtarı devreye girdi sıralama rölesi m1 motoruna ait kontağını kapattı yıldız kontaktörü devreye girdi. Yıldızdan snr (zaman rölesi kaça ayarlamışsa artık) üçgen devreye girdi. Mühürlemeleri mevcut üzerinde sürekli çalışır taki kumandanın fazı kesilmediği sürece. Kumandanın fazıda termiğe acıl stopa ve motor sıralamaya bağlı. Motor sıralama devreden cıkınca motorda stop olur.
Motor sıralamada bitiyor herşey.

green yücel sağ ol ama benim aradığım başka bir devre

Rica ederim. Aradığınız devrenın adını verirseniz daha iyi olur.

yukarıda bahsettiğim gibi aslında sizde konuyu anladınız ama
orada yapılan farklı bir şey motor sıralama rolesi yok bildiğimiz 4 kontaklı role var

sn gökhan1 sistem basıncınıza bağlayacağınız tek bir basınç şalteri ve uzaktan kumandalı akım darbe şalteri ile sıralı çalışma sağlayabilirsiniz. (siemens şalt kataloğu 18. sayfa malzeme kodu 5TT4105-0) enversör kontağın bir ucunu bir kompresöre diğer ucunu da diğer kompresöre bağlayarak yapabilirsiniz. akım darbe şalterinin bobin ucunuda basınç şalterine bağlayacaksınız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri