Hurdalikta Define Buldum

Under Ground

Profesyonel Üye
Alayını toplayıp depoya attırdım işçilere.
20220516_135357.jpg
20220516_135430.jpg
20220516_135433.jpg
20220516_135423.jpg
20220516_135412.jpg
20220516_135352.jpg

Ekli dosyalar

• 20220516_135412.jpg
    20220516_135412.jpg
    287.6 KB · Görüntüleme: 13
@Under Ground Değerli komponentler var .Mainboard lardan tüm elemanları tek tek söküp sınıfladırmak ayrı bir zevk. Ben orjinal Sanyo üretimi LM3915 entegre arıyorum eğer bulunabilrse ücretli talibim.

@Under Ground Değerli komponentler var .Mainboard lardan tüm elemanları tek tek söküp sınıfladırmak ayrı bir zevk. Ben orjinal Sanyo üretimi LM3915 entegre arıyorum eğer bulunabilrse ücretli talibim.
Bakayım inşallah. Daha toplayamadigim bir sürü malzeme var. 386 bilgisayarlar bile var.

Sizinde benden farkınız yok birilerine yarar diye .
Geçenlerde konu açmıştınız telefon tuşu basmıyor sanırım bu telefon vardı bul bulabilirsen nerede ?

KOLAY GELSİN , SAĞLICAKLA KALIN .

Merhaba. Çok haklısınız, sözünü edip örnek vereceğim bir uygulamadan bu olaya bakılırsa haksız sayılmazsınız, çünkü bunları değerlendirmesini çok iyi bilenler için bu hurdalar özellikle hazinedir, çünkü PC parçalarının çoğunda altın bulunuyor. Bu parçaları behere koyup altın suyuyla eritip ve patates potayla bunları alevle eritip günlük asgari ücret karşılığında elde edilen karşılık kadar altınla bir miktar para kazanıyorlar. Ancak asitli çalışma ortamıyla riskli bu tip işlere girebileceğimi bu yaştan sonra ben hiç sanmıyorum, geri dönüşüm ve sadece bu amaç için hazırlanmış üretim tesislerinde altının eldesi belki çok risksiz olurdu. Ancak evde ve kimyanın en riskli melzemeleriyle (nitrik, klorhidrik asitli kral suyuyla, vb.) bunu evde yapabilmeyi göze alabilmek kanımca oldukça riskli ve çok dikkatli çalışmayla çok da emek isteyen bir iş veya hobidir. Kolay gelsin.

Merhaba. Çok haklısınız, sözünü edip örnek vereceğim bir uygulamadan bu olaya bakılırsa haksız sayılmazsınız, çünkü bunları değerlendirmesini çok iyi bilenler için bu hurdalar özellikle hazinedir, çünkü PC parçalarının çoğunda altın bulunuyor. Bu parçaları behere koyup altın suyuyla eritip ve patates potayla bunları alevle eritip günlük asgari ücret karşılığında elde edilen karşılık kadar altınla bir miktar para kazanıyorlar. Ancak asitli çalışma ortamıyla riskli bu tip işlere girebileceğimi bu yaştan sonra ben hiç sanmıyorum, geri dönüşüm ve sadece bu amaç için hazırlanmış üretim tesislerinde altının eldesi belki çok risksiz olurdu. Ancak evde ve kimyanın en riskli melzemeleriyle (nitrik, klorhidrik asitli kral suyuyla, vb.) bunu evde yapabilmeyi göze alabilmek kanımca oldukça riskli ve çok dikkatli çalışmayla çok da emek isteyen bir iş veya hobidir. Kolay gelsin.
Mesnevide bir hikaye vardır. Horozun biri çöplükte esinirken kocaman bir inci bulmuş. Tüh be seni bulacağıma sekiz on tane buğday tanesi bulsam karnımı doyururdum demiş.
Benim de o kafayla düşündüğümden altın maltin hiç derdim değil. Ugrasacak olsam elimin altında bidon bidon hidroklorik asit var. Sahibi de benim.
Ben o parlak kartların üstünde çil çil entegreleri görünce zaten altın bulmuş oldum. Hem de koca bir kutu yepyeni 15x25 kart ve üstleri her türden eleman dolu. Daha bozuk ve kutusu sağlam bilgisayar güç kaynaklarını falan saymıyorum. Daha toplanicak bir sürü malzeme var. Yarın olsa da bir gidip tekrar çöksem aynı mekana diye heyecanla bekliyorum.

Cok iyi yaaa hurdalik sizemi ait.

Antalya da hurdacilarin gözleri felfecir gidiyorsun elinde bir şeyi soruyorsun utanmasa sifirindan fazla isteyecek.

Yok böyle bir şey.

Antalya da hurdacilarin gözleri felfecir gidiyorsun elinde bir şeyi soruyorsun utanmasa sifirindan fazla isteyecek.

Yok böyle bir şey.
Aynen isyerine ait. Geçen gecen gün sordum bilgi işleme eski bozuk ups leri ne yapıyorsunuz. Bir tane bana verin dedim. Iskat yapıp hurdaya gönderiyoruz dediler. Dedim aman yapmayın, bundan sonra alayını ben alacağım.

Yok böyle bir şey.
Bu sözün altına imzamı atarım. Antalyaya taşındığımdan beri hurda eşya arayacaksam vaz geçiyorum. Tarihi eser satıyorlar sanki :D

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri