Led TV hoparlör bağlantısı hakkında yardım.

Uzun zamandır led aradığım (Philips eski model akıllı olmayan)TV ye tek bar led buldum test ettim ve çalışıyor. Hoparlörler titreşim yapmasın diye silikon beyaz bir parça var fakat kasanın plastiğine bu parçaları bir türlü oturtamadım. Beyaz silikonun çapı biraz dar geliyor. Kasayı açalı baya olmuştu ama vida da kullanılmıyordu diye hatırlıyorum. Acaba buraya bunu oturtmanın bir yolu var mıdır. Bunu takabilirsem TVyi toplayıp işi bitirebileceğim.
WhatsApp Image 2021-08-16 at 17.08.47.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-16 at 17.08.48 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-08-16 at 17.08.48.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-16 at 17.08.49.jpeg

sanırım oralara pim giriyor, bilgisayar anakartlarında işlemci fanlarının ki gibi olabilir. yani kilitlenebilir cinsten.

Yok ustam oturmuyor da sanırım hoparlörler kasa üzerinde tam bu hizada duruyor kasa kapanınca sabit kalmış oluyor. Bunlar çünkü oturacak gibi de değil.

bak marangoz aklı yapmak zorunda değilsin. reklamcıların kullandığı üzerine folyo yapıştırdıkları 5 mm beyaz sert plastikten 1 karış al. tırtıkların hesabını yapma derinlik ve kalınlık hesabı ile maket bıçağı ile kes sonra kapat gitsin.

bak marangoz aklı yapmak zorunda değilsin. reklamcıların kullandığı üzerine folyo yapıştırdıkları 5 mm beyaz sert plastikten 1 karış al. tırtıkların hesabını yapma derinlik ve kalınlık hesabı ile maket bıçağı ile kes sonra kapat gitsin.
Olabilir bir iki gün daha kafa yorayım bakalım olmazsa artık öyle yaparım.

Tahmini söylüyorum;

Beyaz parçanın bir tarafında yuva var;
1629142340502.png

Bu yuva şuraya oturacak;
1629142398999.png

Başkaca vida vs olmamalı. Bu sistemin amacı kapak kapanıncaya kadar hoparlörleri yerinde tutmak. Esas sabitleme kapak komple kapanınca araya sıkışma mantığı ile sağlanacak. Bu siya plastik parça ön kapak mı arka kapakmı anlaşılmıyor. Mıknatıkslar arka tarafa bakar. onar göre beyaz silikonlar ile yerine sabitle kapağı kapat. olmadı ön/arka kapak hoparlor bölümlerinin resimlerini at bakalım...

Bu şekilde olmaması lazım diye düşünüyordum lastiğin yönünden, sanırım benden önce bir tamirciye gitmişti ters iyi kötü bir şekilde takılmış o zaman. Bir daha bu şu şekilde deneyeyim. Teşekkürler

Tahmini söylüyorum;

Beyaz parçanın bir tarafında yuva var;
Ekli dosyayı görüntüle 77544

Bu yuva şuraya oturacak;
Ekli dosyayı görüntüle 77545

Başkaca vida vs olmamalı. Bu sistemin amacı kapak kapanıncaya kadar hoparlörleri yerinde tutmak. Esas sabitleme kapak komple kapanınca araya sıkışma mantığı ile sağlanacak. Bu siya plastik parça ön kapak mı arka kapakmı anlaşılmıyor. Mıknatıkslar arka tarafa bakar. onar göre beyaz silikonlar ile yerine sabitle kapağı kapat. olmadı ön/arka kapak hoparlor bölümlerinin resimlerini at bakalım...
Yarın bir daha toplayıp kapamayı deneyeceğim ama yok hocam siyah yerin iç çapı beyaz silikonun en içindeki kısmın girmesine bile engel dar kalıyor. Benden önce içini açandan özür diliyorum. Sanırım
1629146474314.png

Bu taraftaki noktalar olan taraf doğru. Denedim tam siyah plastiğin çapının üstüne birazcık dışına denk geliyor. Aslında ilk denediğimde bu şekilde denemiştim fakat boşta da durmaz demiştim. Eğer içteki metal kasayla kapayınca oynama payı yoksa içerde bu ufak noktalar da kaymasını engelliyor. Sizin aklınıza gelen yine çok mantıklı yine tutunmak için bir yer var.

Bu Philipsten gerçekten uzak durmak lazım. Ürün namına işlerini yapıyorlar ama sadece o kadar. Ne kullanıcı arayüzü tasarlayabiliyorlar, ne de ürünleri test ediyorlar. Aç kapa ayarlar arası geçişleri dene tamam sat. PC için monitör kullanıyorum parlaklığını açmak için ekranın altında tuş var. Genelde 0 da kullanıyorum. Güneş gelince 15-20 yapmak gerekiyor. Panjur tam açık çok aydınlık olsa oda 30-40 lazım rahat. Ama gece 0 fazla bile gelebiliyor. Parlaklığı açma tuşu şaka gibi +1 +1 +1 arttırıyor. 0 dan 15e çıkmak için 3-4 saniye tuşa basılı tutmak gerekiyor. Tamam üşenilcek bir şey değil ama eskiden laptopta adamlar bunu 0-100 arasını 10ar artacak şekilde yapmışlar güneş olunca klik klik 20 iş bitiyordu. Hangi hasta ruhlu tek tek ayar yapmak için bunu tercih eder bilemiyorum. Bu tamir ettiğim televizyon her hafta bir kanalın ya listedeki adını yok ediyordu ya da tamamen o kanalı kaldırıyordu. Kaldırmadan kastım 123-5678 diye gidiyor. Sinyal yok da diyemez çanakta bir sorun yok aratıp en baştan kanallar öyle geliyordu. Bu sorunu yaşayan baya insan varmış bu arada. Bu arada tek tek kanal da eklenmiyor mübareğe ful tarama ve en baştan sıralama gerekiyor. Son ve en müthiş özelliği de kanalları 1er en fazla 2şer gezebiliyorsunuz. 4. kanaldan 11e ışınlanayım falan imkansız bir anda yarış oyunu açmaya çalıştığınızı zannediyor pat diye kasıyor, geriden rakamlar gelmeye başlıyor. Bunları yapan mühendisler bence evde açıp da kullanmıyordur. Bir kere kullansa bir saçmalık olduğunu anlayacak. Gerçi aletin bütün içi Samsung çıktı ya neyse monitör üreticisi gerçi. Yazılımı ve menüsü de ayrı enfes. Neyse hakkını yemiyelim akıllı değil ve 2013 model ama görüntüsü cidden temiz. 1-2 yıl önce samsung dan akıllı olmayan ful hd bir tv aldık. Kesinlikle ful HD görüntü vermiyor biraz piksel piksel bile diyebilirim bununla alakası yok. Buna güvenerek almıştık nasıl olsa akıllı özellikleri kullanmıyoruz diye. Buraya kadar okuduysanız teşekkürler PHILIPS almayın, alacaksanız bunları dikkat edin kullanan tanıdıklarınıza sorun alın. Belki güncel modellerde bu sıkıntılar yoktur.

Bu Philipsten gerçekten uzak durmak lazım
gerçekten haklısın, geçmiş gün adamın biri bir powerbank getirdi arızalı diye, açmak istemediğimi söyledim ve nedenlerini sıraladım. zaten bozuk aç, nasıl olursa olsun dedi. adamlar bir tane vida ile kapatmışlar ve ben onu bulamadım ve kırarak açmak zorunda kaldım. işin güzel tarafı tamir de edemedim. ve kırarak açtığım için üzülmedim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri