Hotpoint buzdolabından tak tak diye ses geliyor.

sinan284

Üye
Arkadaşlar merhaba buzdolabı modelim ,

Hotpoint-Ariston ENXTM 18211 F (TK)

https://www.akakce.com/buzdolabi/en...kapili-no-frost-buzdolabi-fiyati,3809618.html
Yaklaşık bir aydır buzdolabından tak tak diye ses geliyor ilk zamanlar buz kırıyor sandım pek önemsemedim . Fakat bir süre sonra sesin şiddeti arttı ve dolap soğutma problemi yapmaya başladı. İçini boşaltıp 2 gün bekledikten sonra aynı ses fazlasıyla devam etti ve son iki gündür buzdolabı hiç çalışmıyor. Fişe takıyorum bir süre sonra buzdolabı çalışıyor ama bir kaç saniye içinde bu tak tak sesi ile motor duruyor.

Konu ile alakalı bilgilerinizi rica ediyorum.

Ses nerden geliyor. Üst taraftan mi. Alt motor tarafından mi

Merhaba.
Benzer bir sorun yaşıyorum Hotpoint Ariston buzdolabında.

Problemi nasıl çözdünüz, kart tamirini nerede yaptınız. Bilgi paylaşabilir misiniz lütfen ?

Merhaba hotpoint ariston buzdolabım 4 gündür tak tak sesler geliyor ve motoru çalışıyor tam motor devir atcak şiddetli Bi şekilde tak tak sesler beraber elektrik düşük voltaj geliyor belirli aralıklarla devam ediyor ve lütfen Yardımcı olur musunuz

Son düzenleme:
motorunuz yada elektronik kartınız arızalı olabilir üst kapı açık iken tekrar deneyin motor sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlar üst kapıyı kapattığınızda devreden çıkar ise elektronik kartınız arızalı demektir.

Merhaba hotpoint ariston buzdolabım 4 gündür tak tak sesler geliyor ve motoru çalışıyor tam motor devir atcak şiddetli Bi şekilde tak tak sesler beraber elektrik düşük voltaj geliyor belirli aralıklarla devam ediyor ve lütfen Yardımcı olur musunuz
İstanbul da mısınız ?

motorunuz yada elektronik kartınız arızalı olabilir üst kapı açık iken tekrar deneyin motor sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlar üst kapıyı kapattığınızda devreden çıkar ise elektronik kartınız arızalı demektir.
Ayni sorun bizde de var, siz nasil cozdunuz, hangi sehirdesiniz?

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri