HMI PLC uzak IO adresleme

Merhaba arkadaşlar.
Elimde 3 adet Delta HMI ekran 3 adet Emko uzak ıo modülü ve FX5U serisi Mitsubishi PLC var. Uzak IO modüllerini RS485 ile HMI ekranlarla, HMI ekranları da PLC ile Ethernet üzerinden haberleştirmeyi düşünüyorum. Fakat adreslemeyi nasıl yapabilirim ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Sistem1.pdf
    527.4 KB · Görüntüleme: 28
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Verdiğiniz şemada herşey gayet açık gözüküyor.
Daha önceden delta ekran kullanmadım yeteneklerini bilmiyorum ama tahminimce plc ile uzak io modüllerini haberleştirip istediğiniz senaryoya göre io'lara giriş çıkış vermek daha kolay olacaktır.
Onun haricinde ekran ve fx5u ethernet adreslerini 192.168.x.a, 192.168.x.b, 192.168.x.c, 192.168.x.d şeklinde verirseniz problemsiz haberleşirler.
(Mitsubishi inverter modeli belirtilmemiş ama destekliyorsa rs485 ile haberleşme üzerinden kontrol edilebilir.)
İyi çalışmalar.

Verdiğiniz şemada herşey gayet açık gözüküyor.
Daha önceden delta ekran kullanmadım yeteneklerini bilmiyorum ama tahminimce plc ile uzak io modüllerini haberleştirip istediğiniz senaryoya göre io'lara giriş çıkış vermek daha kolay olacaktır.
Onun haricinde ekran ve fx5u ethernet adreslerini 192.168.x.a, 192.168.x.b, 192.168.x.c, 192.168.x.d şeklinde verirseniz problemsiz haberleşirler.
(Mitsubishi inverter modeli belirtilmemiş ama destekliyorsa rs485 ile haberleşme üzerinden kontrol edilebilir.)
İyi çalışmalar.
HMI ekranlara işlem yükünü yıkmak için uzak IO modüllerini direk PLC ile haberleştirmeyi düşünmedim. PLC sadece bir RS485 girişine sahip aynı zamanda. Ethernet haberleşme olayını anladım teşekkürler. İnverter modeli Mitsubishi ACS310 bu arada.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri