Hmi ekranını ek olarak Pc ekranından görebilme ?

Merhabalar ,
Böyle bir uyguluma mümkün müdür ? Mümkünse uygulanabilecek yolları anlatabilir misiniz?
İyi günler ..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba, evet mümkündür. HMI kısmının üzerindeyken simulasyon tuşuna bastığında panel ekranını pcden görebilirsin. Buna ek olarak smart server üzerinden paneli görebilirsin.

Bu kullandığın HMI ya bağlı.
GMTCNT HMI ların Ethernet portlu olanlarına VNC yazılımları ile bağlanıp ekran yanında imiş gibi görüp kontrol edebiliyorsun.

Ekran küçük olsa da büyük bir monitörde büyük halde görebiliyorsun.

Ayrıca port yönlendirme yapabilirsen İnternet üzerinden ve cep telefonlarından da bağlanabilirsin.

Sonradan gördüm Siemens için sormuşsun. Ben silemiyorum, moderatör arkadaş mesajımı silebilir mi?

Böyle bir şey yapılabilir.

PC station kurulur.Tia portal projesi oluşturulur ve PLC deki program upload edilir.

Daha sonra PC Scada da HMı da olan sayfalar gibi sayfalar oluşturulur.Bu şekilde hem lokal hmi den hem de PC üzerinden kontrol ve takip yapılabilir.

burada aslında amaç önemli. as. yıldırım arkadaşım güzel açıklamış. şayet kalıcı bir program olacak ise panel ve scada kullanmalısın. ama sadece paneli programını pc den izlemek ve müdahale etmek istiyorsan similasyonla çok rahat halledersın

değerli bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum dediğiniz gibi similasyon olayıyla yapmak daha mantıklı teşekkür ederim .

burada aslında amaç önemli. as. yıldırım arkadaşım güzel açıklamış. şayet kalıcı bir program olacak ise panel ve scada kullanmalısın. ama sadece paneli programını pc den izlemek ve müdahale etmek istiyorsan similasyonla çok rahat halledersın
üretim hattında kullanmak istersek bu işlemi nasıl yapıcaz. Üretim hattına pc kuramayız makına üzerinde bir hmı var ve bu ekrandakı bilgilendirmeleri çalışan arkdaşın daha net ve büyük olarak görmesini istiyoruz.

ikincibir daha büyük hmi kullansanız olmuyormu.

Merhabalar; mp377 15 touch ekranda ethernet bağlantısı ile görüntü alıyoruz. Normal Açılırken tam ekran program başladığında ekranın 4te 1i boyutunda görüntü alabiliyoruz ekranı nasıl büyültebiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,831
Son üye
aliardan

Yeni konular

Geri