Hidrolik pres sorunu

yön valflerinde sorun olmaya bilir yag basan pompana bak öncelkle

selam bulunduğun yer havalar soğuk mu?
eğer böyle bişey varsa yağ donuk olmasından yapar yada yağda pislik olması muhtemel
birde sana tavsiyem yağ nekadar kullandın yağ çok eski ise üzerine yağ eklemen yerine komple boşaltıp temizlik yapman ve yeni
yağ ile çalışman çünkü belli bir süreden sonra yağ viskositesi bozulabiliyor
saygılar
slm kardeşim söylediğin biraz mantıklı geldi havalar soğuyunca bu sorun ortaya cıkıyor gibi.

Merhaba arkadaşlar.pres olarak kullandığım bir hidrolik pistonum var.bu piston ara ara gidip gelirken takılıyor yavaşlıyor yüke binince duruyor,fakat pres yapıyor gibi görünüyor.elektriksel olarak bütün kontrolleri yaptım bir arıza göremedim.yağını kontrol ettim ve yağ ekledim yine düzelmedi.yön kontrol valfinide değiştirdim yine düzelmedi.birde valfin alt kısmında büyük bir mekanik yön kontrol mekanizması var onuda açtım baktım birşey göremedim acaba çalışırken takılı kalıyor olabilirmi?
not:takılı kaldığı yönden kurtarmak için ters yöne çalıştırmamız gerekiyor yoksa orda takılı kalıyor.
yorumlarınızı bekliyorum.hayırlı işler.

sistem basincini oku kac atmosfer oldugunu bak yeterli yuk olusturamiyorsun galiba 2 ci hususda burdaki tezgah modellelrinden birimi www.ozkanpres.com ozelliklerini kontrol ettikten sonra donus yap bana..diger konulardada yardimci ola bilirim

sorunu çözmüşdürsün tahminimce fakat tahminimce pompa ile alakalı oldugunu düşünüyorum fakat genede profosyönel birine soracaksan burdaki sorun la ilgili HİDROLİK PRESLER Hidrolik makina sanayi adresinde makina modelleri var servis destekde var onlara danış derim. heralde onlardan biridir hidrolik preslerim vardi bunlarda basınç şalteri diye bişey var pompa güç kaybedince oradan ters yönde basıncı düşürüyorduk bir süre sonra pompayıda degişince eski haline döndü. genede yanlış yönlendirme olmasın buradan www.hidrolikpres.com.tr den incelemeni yap

Merhaba arkadaşlar.pres olarak kullandığım bir hidrolik pistonum var.bu piston ara ara gidip gelirken takılıyor yavaşlıyor yüke binince duruyor,fakat pres yapıyor gibi görünüyor.elektriksel olarak bütün kontrolleri yaptım bir arıza göremedim.yağını kontrol ettim ve yağ ekledim yine düzelmedi.yön kontrol valfinide değiştirdim yine düzelmedi.birde valfin alt kısmında büyük bir mekanik yön kontrol mekanizması var onuda açtım baktım birşey göremedim acaba çalışırken takılı kalıyor olabilirmi?
not:takılı kaldığı yönden kurtarmak için ters yöne çalıştırmamız gerekiyor yoksa orda takılı kalıyor.
yorumlarınızı bekliyorum.hayırlı işler.

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri