Hidrafor sürekli devrede

Gürkanizmir

Katılımcı Üye
Arkadaşlar bahçedeki bulunan hidrafor sürekli devrede. Genleşme tanki sağlam. Tesisatta kaçak yok. Sıfır cihaz. Yeni böyle yapmaya başladı. Basınc ayarında mi sorun var

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Muhtemelen basınç şalteri takılı kalmış ya da sistemde su kaçağı var. Az bir kaçak da olsa yeterli basınç sonrası durması gerekirdi.

Sisteme giden ana vanayi kapatıyorum. Yine çalışmaya devam ediyor. Vana ile hidrafor arasinda kaçak olmadığına eminim. Vanayi kapatınca durması gerek yani. Peki ayar nasıl yapılır bilgisi olan var mı

Sisteme giden ana vanayi kapatıyorum. Yine çalışmaya devam ediyor. Vana ile hidrafor arasinda kaçak olmadığına eminim. Vanayi kapatınca durması gerek yani. Peki ayar nasıl yapılır bilgisi olan var mı

basınç şalterinin büyük vidasını saat istikametinin tersi yönünde çevirin. durduğu yerde bırakın. devreye girme basıcını da küçük vidadan ayarlamanız gerekiyor. daha sonra çalışma ve durma basıncını düzeltmeli olarak ayarlayabilirsiniz.

Basınç şalteri bağlantı kısmı kireçlenerek tıkanmış olabilir. Söküp bakmak lazım. Bizdekinde olmuştu. Küçük bir çekiç, pense gibi bir şeyle bağlantı yerine vurun. Belki açılır. Olmadı sökülecek. Ayrıca basınç tank sibobuna basınca hava çıkmalı ve belli bir basınçta olmalı. Su gelirse membran patlaktır.

Basınç şalteri ni gorelim dostum. Hangi model ayar vidasi nerede bakalim.

Varsa hat basıncını gösteren manometre Su basıncı kac onuda gorelim. Ona göre şalter ayarını yapmaya çalışalım.

Ayar vidasindan büyük olanı gevşettim biraz. Şimdilik iyi. Basınc yüksekti galiba biraz küçük kontaktore benzeyen parça çekmiyordu. Elle hafif dokununca çekiyordu hemen. O parçadan şüphelendim. Ama şimdilik iyi. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu arada manometre felan yok düz cihaz

Cok gerekli mi abi. Depodan çekiyor suyu. Tek katlı müstakil bir ev için kullanıyoruz

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri