Hiçbir Ayar Gerektirmeden Doğru Kompanzasyon Yapan Röle

Harmonikler ile alron sistemi bambaşka kavramlardır. Kullanıcıların en ufak yanlış anlamalarına imkan vermeylim.

Alron sistemi, bilinen kademeli kompanzasyon ssitemine alternatif olarak farklı bir yöntem ve mantık kullanılarak yapılan kademesiz kompanze etme işlevini gören bir sistemdir. Alron sisteminin mantığını ben beğenmekteyim açıkçası fakat uzun süre spekülasyonlara neden olan maliyet konusunu alron röle üretici meslektaşlarımız ayrıntılı bir açıklama yapıp, kullanıcılarımıza bildirirlerse, inanıyorum ki, kendileri için çok iyi olacaktır. Alron sistemi, harmoniklere yapabileceği maksimum güçlendirilmiş kondansatör mantığı ile yüksek voltaj ile bir nebze olsa ancak etkisini azaltabilir diyebiliriz.

Aktif filtre sistemi, bu sistemle apayrı olup, IGBT anahtarlama sistemi kullanılarak, sistem alternansının ters alternansında var olan akışa karşı aynı kompanzasyonda yapılan gibi aynı genlik ve frekansta üretim yaparak sönümleme işlemidir ve çok pahalı bir sistemdir. Çok ayrıntılı bir mevzudur, burada kısaca bahsetmeye çalıştım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Harmonikler ile alron sistemi bambaşka kavramlardır. Kullanıcıların en ufak yanlış anlamalarına imkan vermeylim.

Alron sistemi, bilinen kademeli kompanzasyon ssitemine alternatif olarak farklı bir yöntem ve mantık kullanılarak yapılan kademesiz kompanze etme işlevini gören bir sistemdir. Alron sisteminin mantığını ben beğenmekteyim açıkçası fakat uzun süre spekülasyonlara neden olan maliyet konusunu alron röle üretici meslektaşlarımız ayrıntılı bir açıklama yapıp, kullanıcılarımıza bildirirlerse, inanıyorum ki, kendileri için çok iyi olacaktır. Alron sistemi, harmoniklere yapabileceği maksimum güçlendirilmiş kondansatör mantığı ile yüksek voltaj ile bir nebze olsa ancak etkisini azaltabilir diyebiliriz.

Aktif filtre sistemi, bu sistemle apayrı olup, IGBT anahtarlama sistemi kullanılarak, sistem alternansının ters alternansında var olan akışa karşı aynı kompanzasyonda yapılan gibi aynı genlik ve frekansta üretim yaparak sönümleme işlemidir ve çok pahalı bir sistemdir. Çok ayrıntılı bir mevzudur, burada kısaca bahsetmeye çalıştım.

güzel açıklama için teşekkür ederim sapla samanı ayırmak lazım saygılar.

sistemlere göre uygun çözümler bence daha profesyonel
tristörlü kompanzasyon'lü sistemlerde olabilir
klasik kademelerle ile kompanzasyonda olabilir
aktif filitre çözümleride olabilir
sabit (C) ile ayarlanabilir (L)'de olabilir

bu tercih meselesi sistem uzmanının terciği! ,
sistemler neyi kaldırabiliyorsa onu uygulamak gerekir klasik tip bazı arkadaşların hoş olmayan tabiri annanelerim... roleleri.. gibi sistemlerde uygundur
bu aynen şuna benziyor tofaş marka bir arabanın ideal olduğu bir yolda siz merseles kullanmanız gibi bir şey sanki

sistemler güzeldir, asıl güzellik insan ruhundadır.

haklısın sayın roboelektronik bu alron sistemlerini üretenler özellikle bunun maliyetini yazarlarsa hepimiz daha çok memnun kalacaz

LC ve tristorden olusan cözümler ileri kategorilerdeki son nokta cozumlerdir
ben bunu yapan arkadasları gercekten takdir ediyorum ,
ama piyasadaki sıkıntıların en az %90 ı , cok daha az maliyetlerle annanelerimizin roleleriyle rahatca cozulebilir , bu roleler cok ucuz maliyetlerle bir cok işletmeye cozum sunuyor ve bu işden binlerce insan ekmek yiyor ,
annanelerimizin roleleri gibi ifadeler piyasaya hizmet etmeye calısan bu insanlara biraz saygısızlık oluyor ,

hani adam ogluna demis , " oglum ben sana vali olamassın demedim ki adam olamassın dedim "

guner beyin dedigi gibi butun roleler yerinde kullanılırsa guzeldir , ama ruhlarımızın guzel olması daha guzeldir

ALRON, zekice tasarlanmış ve iddia edildiği gibi işini mükemmel yapan bir sistem. Daha önce duymayan arkadaşlar, bunun ENTES, KRK vb. gibi bir güç rölesi olmadığını bilmeliler.

Hatırladığım kadarıyla bu sistem, tesisinizde mevcut kompanzasyon sisteminizin yanına ekleniyor ve şöyle çalışıyor; elektrik yükünüz 45 kVAR kapasitif enerjiye ihtiyaç duyarsa kompanzasyon sisteminizde 25 kVAR'lık gruplar var ise, iki grup devreye alınıyor. 50 kVAR fazla olacağından ALRON sisteminden endüktif yük devreye alınarak toplamda devreye alınandan 5 kVAR kapasitif yük azaltılarak sisteme ihtiyacı olduğu kadar kapasitif güç sağlanmış oluyor.

Mevcut kompanzasyon sisteminize göre fiyat belirliyorlar. Bu nedenle burada fiyat belirmek yanıltıcı olur. Ancak ben öyle işe yarar bir çözüm üreten bir Türk firmasından, hiç değilse ilk aşamada gerçekliği, işe yararlığı ispat ve pazar payını artırma gibi nedenlerle daha düşük bir fiyatlandırma beklerdim. Üretim maliyetleri konusunda ciddi bir fikrim yok ama sanırım kar oranları biraz yüksek.

Akkadaşlar şu reaktör konusun biraz açarmısınız. Nasıl bir cihazdır, ne işe yarar, nasıl çalışır...........

selam, arkadaşlar
ben makinacıyım
fab.mızda komp. pano ayarlarını nasıl yapacağım
akıllı sayaç var
t1-t2-t3-t4 fazlarmı veya bunlara göre mi röle ayarlarını yapacağım
röle ayarlarını eski röleden anlıyordum bu röl. anlamadım tşk ederim yrd ederseniz çok sevineceğim..herkese kolay gelsin..

selam, arkadaşlar
ben makinacıyım
fab.mızda komp. pano ayarlarını nasıl yapacağım
akıllı sayaç var
t1-t2-t3-t4 fazlarmı veya bunlara göre mi röle ayarlarını yapacağım
röle ayarlarını eski röleden anlıyordum bu röl. anlamadım tşk ederim yrd ederseniz çok sevineceğim..herkese kolay gelsin..

Eski ve yeni röle marka-modelleri nedir? Anlayacağınız şekilde bir anlatım yöntemi belirleyelim...

ben alrondan sadece bilgi sormak için aradım teknik bir arkadaşın bana yardım etmesini istedim beni teknik konuda aydınlatıp role markasındaki entes fikrimden vazgeçmelimiyim fiyatı nekadar kim gelecek fabrikadaki mevcut sistemi kim kontrol edecek diye sorular sormak istedim ama sayın alron teknik ekibine ulaşmak ne mümkün karşınıza sekreter cıkıyor teknik bilgi verecek arkadaşın toplantıda oldugunu söylüyor bizsize dönecezdiyor.. sonra bekliyorsunuz ne arayan var nede soran sonra gene arıyorsunuz teknik arkadaş gene toplantıda peki diyorsunuz bana fiyat konusunda yardımcı olacak birisine baglarmısınız ,sekreter buyrun ben yardımcı oluyum diyor
onada tamam yaklaşık kaç kva konpanze dedilecek güc diyor bende sadece 45 kv diyorum sekrete bir saniye ...
....bey e durumu iletiyor ben sesi duyuyorum
daha sonra 2500,00tl tamam diyip televfon kapatılıyor birdaha ne arayan var nede soran alron bir kere müşteri ile nasıl konuşulur kim muhattap olur onu belirlesin yaptıgı işi gercekten düzgün yaparsa bu memlekete çok katkı saglayacagına eminim.....
alroncu arkaadaşlar siz nasıl konuşulacagını cözün gerisi kolay.....

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri