Hertz vs Arel Spindle Seçimi

melihturan

Üye
80*80cm ev yapımı cnc routerumda bosch ggs28 model avuç için taşlama kullanıyorum. Alüminyum kesiminde çok yavaş çalışmam gerektiği için yeni bir spindle almayı düşünüyorum. incelediğim kadarıyla arel ve hertz marka spindlelar gördüm ve anladığım kadarıyla bu ürünler türkiyede üretilen ürünler. Bu markalar arasında bir seçim yapacağım fakat pek bir bilgim yok. Ayrıca yani biraz geliştirip alüminyum ve kolay işlenen çeliklere doğru yol almak istiyorum :) Almışken biraz yüksek bir şey alıyım diyorum mesela 2.2kw. Marka öneriniz bekliyorum. Cevap veren üstatlara şimdiden teşekkür ederim.

Genelde Hertz alıyorlar. Nedendir bilinmez.

80*80cm ev yapımı cnc routerumda bosch ggs28 model avuç için taşlama kullanıyorum. Alüminyum kesiminde çok yavaş çalışmam gerektiği için yeni bir spindle almayı düşünüyorum. incelediğim kadarıyla arel ve hertz marka spindlelar gördüm ve anladığım kadarıyla bu ürünler türkiyede üretilen ürünler. Bu markalar arasında bir seçim yapacağım fakat pek bir bilgim yok. Ayrıca yani biraz geliştirip alüminyum ve kolay işlenen çeliklere doğru yol almak istiyorum :) Almışken biraz yüksek bir şey alıyım diyorum mesela 2.2kw. Marka öneriniz bekliyorum. Cevap veren üstatlara şimdiden teşekkür ederim.

Ben zamanında ikisinide kullandım 2.2 kwdan 5.5 kwya kadar. Şuanki durum nedir bilmiyorum ama ( ben 5 sene oldu en son bu markaları kullanalı ) hertz daha iyiydi. Hem ürün kalitesi hem teknik servis açısından. Mesela arelde garanti kapsamında hiçbir zaman hizmet alamadım ama aynı sorunlarda hertz garanti kapsamında hizmet vermişti. Güncel kullananlar daha ayrıntılı bilgi verebilir. Ama değişen birşey olduğunu zannetmiyorum

Vakti zamanında Kazım emmi Arelin elektriksel bir eksiğinden bahsetmişti. Hertzin bu konuda sorunsuz olduğunu ama arelin bu konuda(hatırlayamadığım elektriksel eksik :D) biraz sıkıntılı olduğundan bahsetmişti

ben spindle i almadan arel ve hertz in her ikisininde satış ofislerine gittim.arelin ilgi alaka ve problem çözme babında eksikliği var... hertz in patronu dahi 1 adet spindle için müşteri odaklı olarak benim ile ilgilendi ve özel imalat yaptılar benim için... baska söze gerek yok...
gerçi ilerde her ikisinide rakip olacağım :) hertz i kendime rakip olarak görüyorum şimdiden :)

evt kazım abi arelin elektriksel sıkıntısının olduğunu bana da söylemişti hatta o sorundan dolayı fazlacana ısınıyor alet sanki.
şuan 2.2kw hertz kullanıyorum üstündeki fanı söküp attım sesten dolayı 12v luk fan bağladım ufaktan kendine hayrı yok. ama ne hikmetse 5 saat çalışan bir spindle çok az ısınıyor. 5 saat çalışan cnc nin step motorları gene baya ısınıyor 40-50 derece falan el değmeyecek kadar değil ama. araştırdığıma göre step motorlar çalıştıkca ısınırlarmış

Şunları okuduktan sonra keşke 9kwlık bi arel spindle almasaydım :(

9 mu maaşallah :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri