Thracian59

Üye
Arkadaşlar merhaba,içinde win8 kurulu olan bir hdd var elimde,laptopum arızalandığı için içeriğine erişemiyorum. Kullandığım harici hdd nin kutusuna takıp başka bir bilgisayarda erişmeye çalıştığımda bilgisayar hdd yi görmüyor,acaba sorun içinde işletim sistemi olmasından kaynaklanıyor olabilir mi yoksa başka bir problem mi vardır? Ayrıca hdd içeriğine olduğu gibi erişmem gerek,yedeği mevcut olmayan dosyalarımı başka türlü kurtaramam,şimdiden teşekkürler.

Öncelikle geçmiş olsun kötü bir olay.İçini açıp müdahale etmeni kesinlikle tavsiye etmem.Sonuçta parmak izi yapma olayın var ışıkla teması dahi yanlış içindeki plakaların.Tek tavsiyem hdd üzerindeki power boardını çıkarıp bi kontrol et.

Arkadaşlar merhaba,içinde win8 kurulu olan bir hdd var elimde,laptopum arızalandığı için içeriğine erişemiyorum. Kullandığım harici hdd nin kutusuna takıp başka bir bilgisayarda erişmeye çalıştığımda bilgisayar hdd yi görmüyor,acaba sorun içinde işletim sistemi olmasından kaynaklanıyor olabilir mi yoksa başka bir problem mi vardır? Ayrıca hdd içeriğine olduğu gibi erişmem gerek,yedeği mevcut olmayan dosyalarımı başka türlü kurtaramam,şimdiden teşekkürler.
Öncelikle geçmiş olsun.. Win 8 kurulu olan disk tahminimce 2,5 luk olsa gerek. NŞA da hdd kutusuna taktığınızda pc niz bunu harici disk olarak görüp açması gerekirdi. Açmıyorsa şayet o zaman sizin bios a erişip hdd ile ilgili ayarları kontrol etmenizde fayda var. Ayrıca disk lerin jumper ayarlarına da göz atmayı ihmal etmeyin (eğer disklerden bir PATA ise tabii) ama SATA ise hepsi sadece bios ayarlarını gözden geçirin. Muhtemelen sorununuz düzelecektir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri