HDD cıt cıt sesi

''slmlar 1TB seagate hdd m var. 100 GB XP kurulu idi kalanı D olarak kullanıyordum pc donmaya başladı HDD den cıt cıt ses geliyodu reset atınca açılıyodu pc ama yine cıt cıt sesi gelince donuyodu. başka pc ye takıp format cd'si ile C yi silip tekrar oluşturdum. D deki bilgilerimi alayım dedim olmuyor 3-5 dk çalışıyor cıt cıt etmeye başlıyor ve bilgisayarımdan kayboluyor. ve veri kaybı oldu diyor. hdd önemli değil içinde bi ton müzik arşivim var yaklaşık 900 GB onları kurtarmam lazım. ne yapmak gerekir.

İşin çok zor. HDD arıza var. Bu mekanik olduğu için yazılımsal olarak zor çözersin. Bu işi yapan firmalar var ama bir bilgisayar parasına mal olur sana.
İnternetteki bazı yöntemler var dene fakat bir sonuç alamazsın diye tahmin ediyorum O teknikler kurulum dosyalarında meydana gelen bilgisayar sistemi açamadığı durumlarda geçerlidir.

teşekkür ederim ilginiz için sanırım öyle gözüküyo ama hangi firmaya güvenicez bilemedim bir sürü veri kurtarma firması var hepside hdd yi gönderin ücretsiz analiz yapalım diyorlar çok para isterlerse napıcaz hdd boşuna kurcalanmış olur. verileri kurtarma işi zorlaşır.

Artık size kalmış bir durum.

cıt cıt ses hdd nin kendisinden mi geliyor yoksa pc buzzer ından mi geliyor.Kendisinden geliyorsa hdd pinlerinde yada kartında fiziksel hasar meydana gelmiş olabilir.Pc den geliyorsa yazılımsal bad sector sorunu olabilir.Başka pc ye takıp denedin mi.

hdd nin kendisinden geliyor hhocam bende ilk etapta öyle düşündüm başka pc ye taktım ama malesef hdd den geliyor 3-5 dk görüyo pc hdd yi sonra cıt cıt sesi geliyor donanım kayboluyor. cıt cıt devam ediyor.

Pinlerine bi bak eğrilik kopukluk eksiklik var mı?

fiziksel hiç bir hata gözükmüyor pinlerde.

Ekli dosyalar

• 2015-10-08 11.13.35.jpg
    2015-10-08 11.13.35.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 32
  • 2015-10-08 11.14.03.jpg
    2015-10-08 11.14.03.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 27
  • 2015-10-08 11.14.14.jpg
    2015-10-08 11.14.14.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 24
Söküp incelemek lazım kardeş burdan uapılacak bişey yok gibi.Sökmeyi beceremiyorsan karışma hepten gider yoksa.Bi elektronik yamircisine göster istersen.

Dikkat ettim de bi ihtimal sata pinlerin ucu kararmış ve bazıları içe doğru kaçmış sanki tam temas etmiyor olabilir mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri