hazır kumandaya pic bağlama

arkadaşlar elimde oyuncak araba var uzaktan kumandalı. ben bu arabayı bilgisayar üzerinden kontrol etmek istiyorum. c#ta arayüzüm hazır. ancak kumanda üzerinden asıl bir bağlantı yapmam gerektiğini çözemedim. kumandanın iç yapısı şu şekilde;

seri porttan gelen komutu max232 üzerinden pice aktarıp, picin belirlediğim bacaklarını da kumandadaki yön tuşlarının artı kısımlarına bağlarsam hallolur mu?

Anahtara basılınca kumandadaki entegreye hangi işlemi uyguluyor ona bakmak doğru olur sanırım. Eğer anahtara basılınca kumanda üzerindeki entegre + ya çekiliyorsa (bu durumda anahtarın kumandadaki entegreye bağlı olmayan bacağı artıya bağlıdır) direk kumandadaki entegrenin artıya çekilen bacağı pic e bağlanıp bu anahtara basılmış gibi olması bilgisayar tarafından gerçekleştşrilirken picten çıkışın 1 (high-set) yapılması yeterli olacaktır tüm açıklama için terside olabilir bu kumandanın işleyişine bağlı. Yok hayır kumanda anahtara basılınca üzerindeki entegrenin ilgili bacağını ne artıya ne de eksiye çekiyor ise kumandanın işleyişini çözmeli ona göre picin bu davranışı canlandırması sağlanmalıdır. Bunların haricinde bende birşey sormak istiyorum bilgisayarda yazdığın program ve maxim entegresini kullanarak (usb mi kullanıyorsun onuda merak ediyorum) herhangibir şekilde picin kontrolünü sağlayabildin mi yani bilgisayardan komut verip bir ledi yakacak program varmı elinde? bende 18f2550 veya 18f4550 kullanarak usb den cihaz kontrolü üzerine çalışıyorum şu sıralar ama bilgisayar kısmındaki program hakkında hiçbir fikrim yok pic programlamada iyiyim ama dediğim gibi bilgisayar programından hiç anlamamam beni kısıtlıyor ona göre arayüz yazacak bir programlama dili öğreneceğim tavsiye bekliyorum.

pic e bağlamadan doğrudan porttan sinyali gönderip, kumanda daki butonların yerine de transistör ile sürsen nasıl olur...buton yerine transistör... doğrudan + ya bağlayınca bi sıkıntı olur belki...

pic e bağlamadan doğrudan porttan sinyali gönderip, kumanda daki butonların yerine de transistör ile sürsen nasıl olur...buton yerine transistör... doğrudan + ya bağlayınca bi sıkıntı olur belki...

Ben bu dediğinizi yapmıştım. Pic e gerek duymadan buton yerine anahtarlama elemanı olan transistör kullandm.. Konu açan arkadaştan da ricam bilgisayar arayüzü olan programı paylasabılır mı bende bir proje üzerinde çalışıyorum. ? Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri