Hastane binası şantiye şefliği

leopar35

Üye
Merhaba arkadaşlar.Size bi konuda danışacaktım.Acaba hastane binası şantiyesinda çalışacak bir elektrik-elektronik mühendisinin görevi nedir?Bina bittikten sonrada tıbbı cihaz v.b. işlerde çalışılacakmış.Tecrübesi yada bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Hastane binasında çalışan elektrik/elektronik mühendisi binanın Güvenlik kamera sisteminden,yangın ihbar sisteminden,otomasyonundan,ısıtma/soğutma sisteminden,Şebeke-generatör-ups sisteminden,kısacası tüm elektronik elektrik sistemden sorumludur. Kurulumdan sonra işletme sorumluluğuda girer devreye binanın kesin kabulüne kadar geçen süreçte işi yapan müteaahit tüm arıza ve problemlerden sorumludur. Kesin kabule kadar cihazların garantilerini müteahit takip ederken, kabulden sonra sorumluluk işletmeci mühendisdedir.Cihazların garanti süreleri dolardolmaz Bakım sözleşmesi yapılmalıdır.Hastane bakım ekibi ve teknisyenlerinin sorumluluğuda işletmeci mühendisdedir. Arızalara müdahale,çok önemli sistemleri yedekleme ve yedek parça temini ile sistemin kesintisiz çalışmasını sağlamakla yükümlüdür. Telsizi telefonu sürekli açıktır :)

Peki arkadaşım bu iş için ne kadar maaş isteyeyim?

Bu maaş konusu epeydir gündemde konular açılıyor,aralarda soruluyor. Her teknik eleman,eğitimi, bilgi birikimi ve deneyimi ,kendini satabilmesi(çenesi),kendini ıspatlayabilmesi ölçüsünde fiyatını belirler. Piyasada 600ytl'yede çalışan mühendis arkadaşım var 4000ytl alanda. Kendi ederinizi kendiniz belirlemelisiniz ahmet'i mehmet'i referans almak doğru olmaz,çok büyük firmalarda çalışanlar birbirilerinin maaşını bilmez mesela. Mesajım ulaşmıştır umarım...

düşündügüm kadarıyla hastane şantiyesinde tam olrak tecrübeli degilsin ortalama alacagın aylık 1500 ile 1750 verirler ama normalde gercek hakkı 2000 2500 falandır tabi bu benim tecrübelerimden kişisel görüşüm umarım işine yarar şimdiden başarılar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri