Hareket sensörü ışık ve kontaktör yardım

800w dediğine göre bu değere kadar güç alınabilir. Kontaktöre gerek yok. Siz yine de üçte iki formülüne göre 5-6 yüz watt üzeri güç çekmeyin.
Apartman boşluğunda kat başına 1er adet 220 led ampül ve ampül başına da birer sensör var
Sensörlü tavan lambası yok mu?
Ekli dosyayı görüntüle 1700927052232.webp

800w dediğine göre bu değere kadar güç alınabilir. Kontaktöre gerek yok. Siz yine de üçte iki formülüne göre 5-6 yüz watt üzeri güç çekmeyin.
yav baba sen 600 wat led gördünmü hiç ? en babası 200 wat özel yapımlar 250 onlarda projektör zate .
bir tane 10 wat koyacak gidecek.

Dostlar ben kullandığım sensörün ne kadar w veya ne değer onu bilmiyorum ama resimdekine çok benzer sadece bahsettiğim o butonlar farklı.. Ampullere gelirsekte evde normal standart ampullere bağlanan o led lamlalı ampüller
1700927615132.png
Bundan yani.
Tek derdim ben ampül başına 1 tane sensör bağladım bu sensörlere kontaktör gerekli mi onu bilmiyoruz.

yav baba sen 600 wat led gördünmü hiç ? en babası 200 wat özel yapımlar 250 onlarda projektör zate .
bir tane 10 wat koyacak gidecek.
800'dü, 600'e düştüm daha ne yapayım.;)

Dostlar ben kullandığım sensörün ne kadar w veya ne değer onu bilmiyorum ama resimdekine çok benzer sadece bahsettiğim o butonlar farklı.. Ampullere gelirsekte evde normal standart ampullere bağlanan o led lamlalı ampüller Ekli dosyayı görüntüle 103249Bundan yani.
Tek derdim ben ampül başına 1 tane sensör bağladım bu sensörlere kontaktör gerekli mi onu bilmiyoruz.
Ampulun kutusunda 18 watt diye okunuyor. Bağla gitsin sorun olmaz.

Ben sensörlü tavan lambası yok mu soruma cevap alamadım?

800'dü, 600'e düştüm daha ne yapayım.;)

Ampulun kutusunda 18 watt diye okunuyor. Bağla gitsin sorun olmaz.

Ben sensörlü tavan lambası yok mu soruma cevap alamadım?
Hali hazırda tavan lambası vardı sensörlü versiyonları pahalı gelince ucuzundan direk sensör bağlayıp çözmek istedim işi bu şekilde.

Yahu bu sensörler ucuz mu ki!? Hem tesisatla uğraşmaktansa orjinalinde devam et gitsin.
İşin orjinalinde elbette ucuz değil ancak apartman ve tesisatı oldukça eski ve karışık apartman hane apartmanı 3 katlı 3. katta ışık düğme otomatıyla yanmıyor 2. ve 1. katta yanıyor. 3. katta yaşlı bir babaannemiz var aşağı yukarı inerken kaza olsun istemiyoruz karanlıkta.

İlk etapta sorunu çözmek için elektrikçi çağırdık elektrikçi ise sorunu çözemedi baştan tesisat çekilmesi gerektiğini ve masraf çıkaracağını söyledi 3. kattaki ışığı otomata bağlayınca şalter attırıyordu dolayısıyla iptal ettirmiştik.

Bende şahsen sorunu şöyle çözeyim dedim;

Işıkların hepsine doğrudan elektrik bağlayıp anahtar düğmeli otomatı devre dışı bırakalım ve tavan lambalarına birer adet tanesini 125₺ ye aldığım bu sensörleri bağlayayım ve fıstık gibi çalışsın.

Tesisatta sorun varken bu işi yine bir elektrikçi yapmalı! Üçüncü kat lambası neden sigortayı attırıyorun kesin bir cevabı vardır!

Tesisatta sorun varken bu işi yine bir elektrikçi yapmalı! Üçüncü kat lambası neden sigortayı attırıyorun kesin bir cevabı vardır!
Elbette cevabı vardır ancak şöyle bir durum var 2 tane elektrikçi geldi ve yapamadan gittiler ikiside durumu anlayamadı tesisatta ne problem olduğunu çözemediler ve abi buraya baştan tesisat çekelim diye uçuk rakamlar sundular.

Kılavuz salıp kablo çekmeyi bende bilirim elbette buradaki amaç işçilik ücretinden kaçmaktan ziyade malzeme parasından çekiniyorum kablolar ucuz değil maalesef.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri