Hareket sensörü ışık ve kontaktör yardım

Merhaba, apartmanın merdiven boşluğu lambalarına hareket sensörü bağladım ama kontaktör bağlamadım araya. Bu bir sorun yaratır mı ? Sensörleri aldığım elektrikçi kontaktörsüz bağlarsan bozulabilir demişti ama ben güvenemedim sizlerin fikrine ihtiyaç duyuyorum konunun aciliyeti var eğer hızlı geri dönüş alırsam geç olmadan kontaktör almaya gideceğim yarın da pazar her yer kapalı iş yapamam.

Merhaba hızlı cevap için teşekkür ederim 3 adet sensör var sensör başına 1 adet 220w led ampül bağlı. besleme 220w.
Yaptığım bağlantılar ve sensörler şu an için gayet stabil ve güzel çalışıyor ama ileriye dönük bir sorun yaşarmıyım ?

Maalesef gerilim bilgim yok direk 220 gelen ev lamba elektriğine montaj sağladım.

Bunun %99 aynısı ancak sadece o kutudaki yeri tuşlar yerine ok yönleriyle çevrilen timing ve lux değeri ayarı var;
1700926085932.png

1700926071702.png

Merhaba hızlı cevap için teşekkür ederim 3 adet sensör var sensör başına 1 adet 220w led ampül bağlı. besleme 220w.
Yaptığım bağlantılar ve sensörler şu an için gayet stabil ve güzel çalışıyor ama ileriye dönük bir sorun yaşarmıyım ?
stadmı aydınlatıyorsunuz ?

Apartman boşluğunda kat başına 1er adet 220 led ampül ve ampül başına da birer sensör var

abim 100 wat len ampül 2tane 220 wat metal halide lambanın ışığına eşdeğer oda projektör .
apartman boşluğuna 9 10 wat bişi lazım kontaktörün bobini daha çok akım çeker yani bu durumda kontaktör akımı lambadan fazla olur .. gerek yok .
o senin her sensöre 20 30 lamba takacağını düşünmüşütr ..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri