Hareket sensörü yardım

sayın abilerim yapmaya çalıştığım proje şu. Ayarladığım zaman ve saat aralığında hareket sensörleri devreye girecek ve hareketi algıladığında ledleri yakacak. devre şeması ve kullandığım ürünler bunlar;
bu durumda herşey normal duruyor güç kaynaklarını kontrol et derim sistemde 5 tanesini sırayla dene.

bu durumda herşey normal duruyor güç kaynaklarını kontrol et derim sistemde 5 tanesini sırayla dene.
Komple güç kaynaklarını değiştirmeyi düşünüyorum ama bu sistemden önce normal anahtarlı sekilde çalışırken hiç böyle bir problem yoktu

Komple güç kaynaklarını değiştirmeyi düşünüyorum ama bu sistemden önce normal anahtarlı sekilde çalışırken hiç böyle bir problem yoktu

Trafo amperi lamba amperinden bir miktar yüksek olmalı.

Son düzenleme:
5 adet 360Watt kullanacaksanız yani toplamda 1800Watt ise sensör ve timer ile bir kontaktörü sürmeniz ve bu kontaktörün çıkışıyla tarafoları sürmeniz gerekir.Isık sensörü üzerine yazmışlar zaten maksimum 400 Watt diye.
Ayrıca 36amper akım oldukca yüksek bir akım,kablolamanın çok dogru ve hesaplı yapılması gerekir.Voltaj düşük diye düşünmeyin,bu büyüklükteki akımda yangın riski çok yüksek.

5 adet 360Watt kullanacaksanız yani toplamda 1800Watt ise sensör ve timer ile bir kontaktörü sürmeniz ve bu kontaktörün çıkışıyla tarafoları sürmeniz gerekir.Isık sensörü üzerine yazmışlar zaten maksimum 400 Watt diye.
Ayrıca 36amper akım oldukca yüksek bir akım,kablolamanın çok dogru ve hesaplı yapılması gerekir.Voltaj düşük diye düşünmeyin,bu büyüklükteki akımda yangın riski çok yüksek.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sayın abim. 2.5mm kablo yeterli olurmu. Kontaktörü timer ile sensör arasına, sensör ile trafo arasına koymam gerekiyor yani doğrumudur.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sayın abim. 2.5mm kablo yeterli olurmu. Kontaktörü timer ile sensör arasına, sensör ile trafo arasına koymam gerekiyor yani doğrumudur.

360 Watt x 5 adet Trafo = 1800 Watt
1800 Watt / 220 V = 8.2 A
16 A zaman saati desteği
400 Watt = 1.8 A ( 2 A ) min / 1000 Watt max = 4.5 A ( 5 A ) H.Sensör

H. Sensörün amperi kurtarmaz .

Bence ikisini birden ( H. Sensör + Zaman Saati ) kontaktörden geçirseniz daha iyi olur .
Kontaktör amperi = ? önemi

1.5 mm2 kablo 10 Amper siğortayı besler ( daire aydınlatma )
2.5 mm2 kablo 16 Amper siğortayı besler ( daire prizler )

amper.png

Son düzenleme:
360 Watt x 5 adet Trafo = 1800 Watt
1800 Watt / 220 V = 8.2 A
16 A Zaman Saati desteği
400 Watt = 1.8 A ( 2 A ) min / 1000 Watt max = 4.5 A ( 5 A ) H.Sensör

H. Sensörün amperi kurtarmaz .

Bence ikisini birden ( H. Sensör + Zaman Saati ) kontaktörden geçirseniz daha iyi olur .
Kontaktör amperi = ? önemi

1.5 mm2 kablo 10 Amper siğortayı besler ( daire aydınlatma )
2.5 mm2 kablo 16 Amper siğortayı besler ( daire prizler )

Ekli dosyayı görüntüle 87470
sayın abim ozaman Sigorta ile timer arasına 1 adet kontaktör, timer ile sensörler arasına 1 adet kontaktör, sensörler ile powerlar arasına 1 adet kontaktör olarak devreyi tamamlıyorum. Kontaktörleri kaç amper koyayım 10 ve 18 var elimde

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri