Hareket Dedektörü

nbasarici

Üye
12VDC Beslemeli, üzerinde en azından bir ad. NO kontak bulunan hareket dedektörü arıyorum. Aslında dış ortamda kullanacağım IP sınıfı yüksek outdoor uygulamalar için böyle bir ürün varsa daha makbul geçer ama yoksada kendimiz koruma yapabiliriz.

Ürün önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

şu piyasadaki ışık yakan pir sensör dedikleri şeyler işine yaramaz sanırım

arkadaşlar harekete duyarlı sensör ile 11 w kompakt fluresan lambaya kumanda edebilirmiyim. balastlı lambaları çalıştırmadığını duymuştum.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Kumanda edebilirsin çok büyük yük yok neticede içinde bir röle var ama bazı tiplerinde içindeki röle kontağına paralel bypass kondansatörü var buda düşük güçlü yüklerde ve tasarruflu ampullerde sorun çıkarıyor buna dikkat etmelisin.

arkadasım 12v dc ile çalıştıracağın hareket dedektörü yine piyasada bulunan pir dedektörler dir
yalnız bunlar 220v ac ile çalısır yapacağın tek sey bunların içinde 220v ac yi 12v dc ceviren küçük bir devre var onu ayıracaksın ve direkt 12v dc ile çalıstıra bilirsin ben yaptım ve güvenlik ve alarm sistemlerinde çalıstırsım. Not:devreyi ayırdıgında rölede güç katı tarafında kalıyor onun için röle ilave etmen gerek.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri