Hani yazıcılara bakmalıyım

İyi günler,
Konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusura bakmayın.

Benim sorum şu bana encoder lazım yazıcıların içinden çıkıyor dendi bana ekte gösterdiğime yakın encoder lazım hangi yazıcıyı söksem içinden alabilirm yardımcı olurmunuz

Ekli dosyalar

• rotary-encoder-1000pulse-encoder-china-43675-56-B.jpg
    rotary-encoder-1000pulse-encoder-china-43675-56-B.jpg
    66.2 KB · Görüntüleme: 14
Canonlarda böyle çıkıyor diye biliyorum. Ancak Herhangi bir yazıcıda da açık bir şekilde çıkar. Ancak sana önerim internetten al.

Canonlarda böyle çıkıyor diye biliyorum. Ancak Herhangi bir yazıcıda da açık bir şekilde çıkar. Ancak sana önerim internetten al.
Cevabınız için teşekkürler. İnternette fiyatları çok yüksek alamıyorum Hurdacılarda bir çok yazıcılar oluyor onlardan söküp almayı planlıyorum ama dediğim gibi herhangi bir yazıcı olmuyor herhalde çünkü değiştirmişler herhalde yazıcı sistemlerini enkoder yerine delikli bir yuvarlak levhayı okuyan sensorler koyuyorlar bana ondan lazım değil. acaba hangi yazıcılarda bulabilirm dye merak ettim dediğiniz gibiyse hangi canon modellerinde bulabilirim?

Bulamazsın, alacaksın
Alabilsem burayada yazmam zaten fiyatları pahalı alamıyorum onun yerine yazıcılar çözüm gibi.

Cevabınız için teşekkürler. İnternette fiyatları çok yüksek alamıyorum Hurdacılarda bir çok yazıcılar oluyor onlardan söküp almayı planlıyorum ama dediğim gibi herhangi bir yazıcı olmuyor herhalde çünkü değiştirmişler herhalde yazıcı sistemlerini enkoder yerine delikli bir yuvarlak levhayı okuyan sensorler koyuyorlar bana ondan lazım değil. acaba hangi yazıcılarda bulabilirm dye merak ettim dediğiniz gibiyse hangi canon modellerinde bulabilirim?

Alabilsem burayada yazmam zaten fiyatları pahalı alamıyorum onun yerine yazıcılar çözüm gibi.
Onlarıda kullanabilirsin ( herhalde yazıcı sistemlerini enkoder yerine delikli bir yuvarlak levhayı okuyan sensorler koyuyorlar) ancak bağlantı şemalarını bilmen gerek.
Direksiyon seti yapmayı planlıyorsun tahminen.

Onlarıda kullanabilirsin ( herhalde yazıcı sistemlerini enkoder yerine delikli bir yuvarlak levhayı okuyan sensorler koyuyorlar) ancak bağlantı şemalarını bilmen gerek.
Direksiyon seti yapmayı planlıyorsun tahminen.
yok benim bir motorlar var bu motorlar dişliler ile farkli yonlerde donmesine yardımcı olan mile bağlılar bende bunları arduinoya aktarmam gerek sonrada sd carda yazdırmam gerek her şey hazır ama şimdi boyle bir küçük şey için encoder almak istemiyorum bunları yazıcıdan cıkartabilirsem çok güzel olacak

Dediğim gibi bütün yazıcılardan enc çıkar ama bağlantı şemasını bulman gerekir.
Çoğunlukla disk ve sensör olarak çıkar 2 si bir arada çok nadir.

ben disk ve sensörü birlikte mile bağlasam çıkış alabilirmiym

Anlamadım kusura bakma bir daha açıklayabilir misin?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri