Hangi CNC ve Torna makinesini almalıyım?

Qoder

Üye
Selam aleyküm. Öncelikle herkese kolay gelsin diyeyim.

Sıfır bir CNC ve bir de Torna makinesi almak istiyorum.Projeler için gerekli prototiplemeyi yapmak için kullanacağım.
Forumda benzer konulara baktım ve biraz fikir sahibi oldum.
Genel olarak Metal parçaları işlemek için kullanacağım.Her ne kadar prototipleme yapacak olsam da genel olarak çok fazla kullanacağım makineler olacak.Bunun için alacağım torna ve cnc makinelerine yeterince fazla olmasa da toplamda 50-70 bin TL gibi bir bütçe ayırdım.Makineleri sıfır alacağım ikinci el almayı düşünmüyorum.
Metal parçalar ağırlıklı olmak üzere alüminyum, tahta ve çeşitli kompozitler işleyeceğim.
Ölçüler 50x50x20 cm olabilir daha düşükte olabilir sorun değil.
Çok düşük hassasiyetlerde işlemeyeceğim.Ama ne kadar hassas olursa o kadar iyi olur.

Bunun için siz değerli forum üyelerinin önemli bilgi ve tecrübesine ihtiyaç duymaktayım.Yardımcı olursanız çok sevinirim. Özellikle @Suat_Korkmaz hocamın fikirlerini almak istiyorum. Birde bu işin pazarlamasını yapan @sinancnc ve @ugurbircan konu ile ilgili bilgi verirse sevinirim.

Son düzenleme:
4 gün oldu hala herhangi bir cevap alamadım.Sanırım sağlıklı bir cevap almam uzun sürecek.
Sabretmeye devam:).Forumdaki bilgili hocalarımın değerli yorumlarını bekliyorum.

Sanırım herhangi bir cevap alamıyacağım. En iyisi kendi başımın çaresine bakmak:)

Butceniz cok dusuk bu butce ile zor
Cevabınız için teşekkürler.
Peki ne kadarlık bir bütçe olmalı ve siz ne tavsiye edersiniz?
Ayrıca sürekli metal işlemekten ziyade arasıra metal işlesem ve genellikle alüminyum işlemeye yönelik bir CNC tezgah alsam bu bütçelere uygun bulabilir miyim? Sizin tavsiyeniz ne olur?

Cevabınız için teşekkürler.
Peki ne kadarlık bir bütçe olmalı ve siz ne tavsiye edersiniz?
Ayrıca sürekli metal işlemekten ziyade arasıra metal işlesem ve genellikle alüminyum işlemeye yönelik bir CNC tezgah alsam bu bütçelere uygun bulabilir miyim? Sizin tavsiyeniz ne olur?
Niyetin yeni bi makine ise 6 inc bir cnc torna 120.000 tl gibi bir fiyat var buna karsin 70.000 tl temiz bir 6 inc cnc torna bulabilirsin bide alimimyum ve metal isleyen cnc torna arasinda bi fiyat farki yok sadece kutu kizak ve liner kizakli cnc tornalar arasinda fiyat farki var kutu kizakli cnc torna agir islerde kullanilir uzun omurludur cok tutulur piyasada fiyati yuksektir liner kizakli cnc torna hafif islerde kullanilir kisa omurludur pek tutulmaz fiyati uygundur

CNC Markası İçin Önerim AES'dir Tavsiye Kesinlikle Ediyorum Teknik Servisiyle Makinadaki Kalitesiyle En İyisi Sıfırı Pagalıdır Ama 2 El Temiz Uyguna Bulursun Bende 2 CNC Router Var 1 Tane Pluscam Var (Tavsiye Etmem Ben Hala Çekiyorum) 1 Tanede AES Var Çok Memnunum 4 Dörtlük Makine

Niyetin yeni bi makine ise 6 inc bir cnc torna 120.000 tl gibi bir fiyat var buna karsin 70.000 tl temiz bir 6 inc cnc torna bulabilirsin bide alimimyum ve metal isleyen cnc torna arasinda bi fiyat farki yok sadece kutu kizak ve liner kizakli cnc tornalar arasinda fiyat farki var kutu kizakli cnc torna agir islerde kullanilir uzun omurludur cok tutulur piyasada fiyati yuksektir liner kizakli cnc torna hafif islerde kullanilir kisa omurludur pek tutulmaz fiyati uygundur
Bu fiyatlar benim bütçemi aşıyor maalesef.Türkiye'de ucuz üretim yapan bir CNC firması buldum.

CNC Markası İçin Önerim AES'dir Tavsiye Kesinlikle Ediyorum Teknik Servisiyle Makinadaki Kalitesiyle En İyisi Sıfırı Pagalıdır Ama 2 El Temiz Uyguna Bulursun Bende 2 CNC Router Var 1 Tane Pluscam Var (Tavsiye Etmem Ben Hala Çekiyorum) 1 Tanede AES Var Çok Memnunum 4 Dörtlük Makine
Yorumunuz için çok teşekkür ederim.Tavsiyeniz üzerine markayı inceleyeceğim.Model olarak tavsiyeniz varsa onu da ayrıca bilmek isterim.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri