hırsız alarmı ve sorular... ustalar içeri!!!

hocam anlayamadığın nedir harici siren 2 paneldende tetik alınca ötecek dedim röleyle 2 paneldende tetik alınca ortak kullanmış oldum dedim bunu dahili sirenler için nasıl yaparım dedim necati beyle ne alaka burda amaç dahili sirenler sadece yangın panelinden alarm aldığında değil pırlardan alarm gelincede aynı işi yapsın demek kolay gelsin hocam

hocam anlayamadığın nedir harici siren 2 paneldende tetik alınca ötecek dedim röleyle 2 paneldende tetik alınca ortak kullanmış oldum dedim bunu dahili sirenler için nasıl yaparım dedim necati beyle ne alaka burda amaç dahili sirenler sadece yangın panelinden alarm aldığında değil pırlardan alarm gelincede aynı işi yapsın demek kolay gelsin hocam
Noktalama işaretlerini kullanırsanız hem sizin yazınız güzelleşir ; hemde bizim algılama kabiliyetimiz :)

haklısınız hocam evet dahili sirenlerle ilgili öneriniz nedir efendim :)

karışık birşey yok dahili sirenlerim yangın alarm panelime bağlı bu binada hırsız alarm panelimde var senin anlıcağın pırlardan algılama alıncada sirenler ötsün istiyorum bunuda röleylemi yaparız

Hırsız alarm panelinizde siren için role çıkışı varsa ve rolenin kontakları boş olarak çıkışa taşınmış ise. Ayrıca role kullanmadan yangın alarm rolesinin kontaklarını hırsız alarmdaki C ve NO kontaklarına taşıyarak (normalde açık kontaktan paralel alarak) işinizi görebilirsiniz.

Her iki cihazdan da alarm geldiğinde çalar muhtemelen zamanları farklı olur. Ancak hırsız alarmda role yok direk siren bağlanıyorsa buna harici role bağlamanız iş görmez çünkü bu uçlarda ses sinyali vardır.

kolay gelsn 1 tane dahili siren iki alarm paneli için nasıl ortak çalışır röle ilemi olur

karışık birşey yok dahili sirenlerim yangın alarm panelime bağlı bu binada hırsız alarm panelimde var senin anlıcağın pırlardan algılama alıncada sirenler ötsün istiyorum bunuda röleylemi yaparız
Sireni ne çaldırıyorsa ona paralel bir röle bağlaman gerekiyor.
Size tavsiyem şöyle yapın:
Yangın alarmının çıkışını pır dedektörü diye diğer panele takın, alarmıda aynı panale takarsanız hiç bir şeye gerek kalmadan bu işi halledersiniz.

Kolay gelsin...

s6464 sos panellerim bell+ bell - çıkışları var

hocam demek istediğin normal alarm panelinde yangın için bir tane boş bölge bırak diyorsun. bell+ - den rölenin bobinine rölenin nc com unuda alarm panelinde yangın için boş bıraktığımız bir bölgeye gir diyorsun yangın sistemindende algılama oldugu zaman sirenler çalsın diyorsun sanırım

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri