hırsız alarmı ve sorular... ustalar içeri!!!

veli125

Üye
alarm almayı düşünüyoruz.tabi tam kesin değil.markasını düşündüm dsc çok iyi ama ürün bulması zor ve türkçe kurulum ve kullanma klavuzu yok.o yüzden paradox aklıma yattı.
Paradox SP6000 16 Zone Kontrol Paneli +Paradox PCS200 GSM/GPRS Modülü ile bazı sorularım olucak ustalardan bilg istiyorum..öncelikle,kuracağımız yer de bina inşaat aşamasında o yüzden alarm kuracak yer yok trafonun kompazyon panosunun içine kurmayı dşünüyoruz.kurma amacımız elektrik trafosu ve kompazyon panosu çalınmasına karşı.yer ıssız bir yer en yakın petrol ofisi 1km den fazla.kesicilerden elektrik kesilebilme ihtimali var.ve alarm çalsa duyulmaz ama caydırma ve kaçırma var.

1.diyelimki olay oldu alarm çaldı.3dk sonra sirenler sustu pano hala ikaz ediyor ama sirenler sustu. siren susunca hırsız 1 saat sonra tekrar gelse sirenler çalarmı.
2.hırsız alarm olduğunu bilse ve elektiği kesse.7ah akü ile kaç saat çalışır.
3.alarmı kurduk tüm ayarları yaptık.elektrik kesilse aküsü bitse veya söküp başka yere taşıyınca ayarlar bozulurmu
4.hırsız sirenlerin kimsenin duymayacağını tahmin etse alarmı kırmaya çalışsa ve 1 veya 2dk içinde kıracak olsa gsm modülüne 3 tlfn kayıtlı olsa alarm çalışınca kaç dk içinde mesaj atar.cihazı kırmadan mesajları atabilirmi.
5.elektrik kesilince bu panel de elektirk kesildi diye uyarı sms i atarmı.ve elektrik tekrar gelince geldi diye.
6.bazı panel özelliklerinde siren 3dk çalar diye yazıyor bunu 5dk veya 10 dk yapabilirmiyiz.
7.alarmda arama özelliği ile panel sesli bizi arasa ve bizde meşgule atsak sistem ne yapar.veya sim e ödemeli atsak :))
8.normal keypad ile lcd keypad arasında ne farklar vardır.normal keypad da zoneleri kod ile yaparken lcdli keypad da menüleri görüp kodsuz tuşlarla seçerek mi yapıyoruz

alarm almayı düşünüyoruz.tabi tam kesin değil.markasını düşündüm dsc çok iyi ama ürün bulması zor ve türkçe kurulum ve kullanma klavuzu yok.o yüzden paradox aklıma yattı.
Paradox SP6000 16 Zone Kontrol Paneli +Paradox PCS200 GSM/GPRS Modülü ile bazı sorularım olucak ustalardan bilg istiyorum..öncelikle,kuracağımız yer de bina inşaat aşamasında o yüzden alarm kuracak yer yok trafonun kompazyon panosunun içine kurmayı dşünüyoruz.kurma amacımız elektrik trafosu ve kompazyon panosu çalınmasına karşı.yer ıssız bir yer en yakın petrol ofisi 1km den fazla.kesicilerden elektrik kesilebilme ihtimali var.ve alarm çalsa duyulmaz ama caydırma ve kaçırma var.

1.diyelimki olay oldu alarm çaldı.3dk sonra sirenler sustu pano hala ikaz ediyor ama sirenler sustu. siren susunca hırsız 1 saat sonra tekrar gelse sirenler çalarmı.
2.hırsız alarm olduğunu bilse ve elektiği kesse.7ah akü ile kaç saat çalışır.
3.alarmı kurduk tüm ayarları yaptık.elektrik kesilse aküsü bitse veya söküp başka yere taşıyınca ayarlar bozulurmu
4.hırsız sirenlerin kimsenin duymayacağını tahmin etse alarmı kırmaya çalışsa ve 1 veya 2dk içinde kıracak olsa gsm modülüne 3 tlfn kayıtlı olsa alarm çalışınca kaç dk içinde mesaj atar.cihazı kırmadan mesajları atabilirmi.
5.elektrik kesilince bu panel de elektirk kesildi diye uyarı sms i atarmı.ve elektrik tekrar gelince geldi diye.
6.bazı panel özelliklerinde siren 3dk çalar diye yazıyor bunu 5dk veya 10 dk yapabilirmiyiz.
7.alarmda arama özelliği ile panel sesli bizi arasa ve bizde meşgule atsak sistem ne yapar.veya sim e ödemeli atsak :))
8.normal keypad ile lcd keypad arasında ne farklar vardır.normal keypad da zoneleri kod ile yaparken lcdli keypad da menüleri görüp kodsuz tuşlarla seçerek mi yapıyoruz
1.alarm olunca siren 3 dk çaldı sustu eğer alarm devam ederse siren tekrar çalmaya başlar.bu şekilde devam eder.
2.bağladığın dedektör uç birim sayısına göre değişir 12 adet dedektörlü sistemin 15 saat çalıştığını gördüm daha akü zayıf hatasına düşmemişti panel.
3.hayır herhangi bir ayar bozulmaz sadece saat/tarih ayarı yapman gerekir.
4.sabotaja karşı alarm panelini yüksek ve hırsızın ulaşamayacağı bir yere montaj yapılması gerekir,sirenlerde aynı şekilde alarm paneli alarm durumu oluştuktan ortalama 5-10 saniye kadar sonra aramaya başlar
5.alarm panellerinde bu özellik vardır,alarm merkezine gönderir ama sms atma olayını paradox marka gsm modül kullanmadığım için bilemeyeceğim.
6.panelden siren tetik süresini ayarlayabilirsin,bazı sirenler üzerinden jumper ayarı ile de değiştirebilirsin.
7.hiç denemedim,ama telefonu açıp kod girmen gerekiyorsa meşgule atarsan diğer telefon numaralarını aramaya başlar diye düşünüyorum.
8.led keypad bence daha iyidir zone durumlarını üzerinde ki ledler ile görüyorsun,lcd keypad'te ise örnek veriyorum 1 bölge hata veya açık diye yazı ile görüyorsun.

işde cevap,işde usta tebrkler sealth güzel cevap vermişsin bana ayırdığın zaman için teşekkürler..sayende bilgilendim.
5. soru takıldığım konu.
5.elektrik kesilince,elektirk kesildi diye sms i alarm merkezine değilde sadece bize atabilirmi.alarm merkezine kayıt olmasak.

sayın sealth ilk önce trafo içinmi yoksa bina için mi trafo kuracaksınız . Trafo için kuracaksanız hırsızlığa karşı %100 garanti veeceğimiz sistemimiz bulumaktadır.Ayrıca binanız içinde size yardımcı olabilirim özelden mesaj atabilirsiniz

ribzö arkadaşım sealth değil benim.yanlış anlamışsın.trafoyu kuracak olan benim.işyerimiz için trafo ve kompanzasyon panosu kuracağız. sadece bunların çalınması veya yağının çalınmasına karşı alarm kurmayı düşünüyoruz.bir kaç kişinin çalınmış.bizde o riske girmek istemiyoruz.ıssız bir yer olduğu için telefon aramalı veya sms atmalı alarm sistemi düşünüyoruz.hırsızlığa karşı %100 garanti vereceğin sistemi bilmek isterim.mantıklı ise olabilir

ek bilgi olarak:
cogu gsm moduller alarm panellerinin ürettigi dataları decodlar ve alarm merkezlerıne iletir,bu islem ile datanın karsı merkeze iletilmesi takriben 7-8 sn gibi bir süre sürer.hatta standart telefon arayıcılarda bile dtmf sinyalleri ve calma süresi toplamı yine 7-8 sn süre alır.
bu süreye cok diyorsanız Dsc nin kendi ürünleri için üretmis oldugu gprs modülü çok güzel bir cözüm.1-2 sn içerisinde datanın ulastıgının onay kodu geliyor.ben tercihen bu cihazı kullanıyorum.yeterki hırsız birkez dedektörlere yakalansın,sabotaj yapmaya bile fırsatı olmayacaktır.yanlız bu sekilde hızlı data aktarımının yapılabilmesi için cihazın bir alarm dinleme merkezine baglı olması lazım.

Geçen yıl evim ve ofisim için ihtiyaç duyduğum kamera ve alarm sistemleri üzerine yaptığım araştırma sonucunda fiyat /performans oranı ve müşteriye yaklaşım şekilleri nedeniyle tercih ettiğim raptor güvenlikten gayet memnunum. Kurulum sonrası da ihtiyaç duyduğumuz anlarda kısa sürede yardımcı oldular. Tavsiyede bulunduğum arkadaşlarım da başka arkadaşlarına tavsiye edecek kadar memnun kalmışlar. İhtiyacı olanlar için web sitelerinin adresi : www.raptorguvenlik.com

Geçen yıl evim ve ofisim için ihtiyaç duyduğum kamera ve alarm sistemleri üzerine yaptığım araştırma sonucunda fiyat /performans oranı ve müşteriye yaklaşım şekilleri nedeniyle tercih ettiğim raptor güvenlikten gayet memnunum. Kurulum sonrası da ihtiyaç duyduğumuz anlarda kısa sürede yardımcı oldular. Tavsiyede bulunduğum arkadaşlarım da başka arkadaşlarına tavsiye edecek kadar memnun kalmışlar. İhtiyacı olanlar için web sitelerinin adresi : www.raptorguvenlik.com
https://www.kontrolkalemi.com/forum...amera-sistem-hk-yardim/sayfa2.html#post485723

arkadaşlar kolay gelsin 2 panelim var bi tane harici sireni ortak çalıştırdım röle ile bunda sıkıntı yok dahili sirenim var 6 tane bunları 2 panel için ortak nasıl çaldırabilirim panelim biri pırlı diğeri duman dedektörlü sistem ikiside alarm panelidir.harici sireni rölenin no su ile ortak çaldırıyorum.dahili sirenler bildiğiniz gibi direkt bell + - den bunada röle bağlamam gerekirmi gerekirse no mu kullanılır

arkadaşlar kolay gelsin 2 panelim var bi tane harici sireni ortak çalıştırdım röle ile bunda sıkıntı yok dahili sirenim var 6 tane bunları 2 panel için ortak nasıl çaldırabilirim panelim biri pırlı diğeri duman dedektörlü sistem ikiside alarm panelidir.harici sireni rölenin no su ile ortak çaldırıyorum.dahili sirenler bildiğiniz gibi direkt bell + - den bunada röle bağlamam gerekirmi gerekirse no mu kullanılır
POLAT ( NECATİ ŞAŞMAZ ) ın gezi parkı açıklaması gibi olmuş yahu ; bir şey anlayan beri gelsin :) Bir tek kedi gözü eksik :)

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri