Gripper (tutucu) yapımı hk.

Sağ ve sola hareket eden iki eksenli bi robotum var.

Bu robotum uc kısmına bi gripper (tutucu) yapmak istiyorum.
Gripper ağzı açıkken ağız genişiliği min. 4 cm olacak.

Daha önceden yapmış veya bu konuda bilgili olan arkadaşlarımdan yardım istiorum.
Bu konu hakkında bana yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.:eek:

Moderatör tarafında düzenlendi:
sn muhammedkılıc,

piyasada çok çeşitli gripper bulabilirsiniz, hazır. yapmanıza gerek yok. sadece pnömatik firmalarıyla irtibata geçin ve istediğiniz ürünün özelliklerini söyleyin, size yardımcı olacaklardır.kolaylık olması açısından yazıyorum. ama kendiniz yapmak isterseniz başka.

kolay gelsin.

arkadaşım verdiğin cevap için tşkkr ediyorum.

piyasada bu malzemeleri satan yerleri ve markalarını yazarsan sevinirim.

kolay gelsin kardeş

gripper hakkında bir önerim var kullandığın motorun dişlisine sacdan yapılmış şekildeki gibi tutucu ve moturun dişlisine uygun bir dişli daha yanına monte edersen ve yaptığın sacın yönünü değişiterecek bir tane daha sac dan tutucu yaparsan olur diye düşünüyorum hem bu gripperde tuttuğu cismi düşürmesi veya kaçırması az denecek kadar.

Saol kardeşim güzel fikir.

bunu en yakın zamanda yapmaya çalışıcam.

fazla malzeme gerektirmeyen ve elimde bulunanlarla yapabileceğim bir iş.

tekrar teşekkür ederim.

kolay gelsin kardeş

gripper hakkında bir önerim var kullandığın motorun dişlisine sacdan yapılmış şekildeki gibi tutucu ve moturun dişlisine uygun bir dişli daha yanına monte edersen ve yaptığın sacın yönünü değişiterecek bir tane daha sac dan tutucu yaparsan olur diye düşünüyorum hem bu gripperde tuttuğu cismi düşürmesi veya kaçırması az denecek kadar.

sn. toxi
wermıs oldugunuz bılgıler dogrultusunda we eklemıs oldugunuz resmler hakkında eLınzde dokumanLar warsa we paylasımda bulunursanız sevınırım.. saygılarımLa...

ben bir gripper yaptım fakat farklı malzemeleri tutmaya çalıştığımda daha kalın malzeme geldiğinde servo sıkmaya devam etmeye çalışıyor fakat sonra gücü yetmediği için hepten bırakıyor parçayı.

Servo sürücüyü tork kontrol moduna alıp belirli bir torka ulaştığında kesmesini belirtirseniz bahsettiğiniz problem kalmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,472
Kullanıcılar
450,424
Son üye
mariam

Yeni konular

Geri