giriş ve çıkışları programlanabilir sayıcı tavsiye?

ibosch01

Üye
merhaba; bana giriş ve çıkışları programlanabilir sayıcı lazım sizden kullanımı kolay hesaplı uygun bir sayıcı tavsiye etmenizi rica ediyorum.teşekkürler

Merhaba
Giriş ve çıkışları programlanabilir sayıcı derken neyi kastettiğinizi tam anlayamadım.İstenilen rakkam girilecek ve de o rakkamda duracak mı?Teşekkürler.

atıyorum 6 tane sayacak çıkış verecek

Merhaba
Tasarımı tamamen bana ait olan bir çalışmamı paylaşayım.Ben bu çalışmayı istenilen rakkamda durdurulabilen sayıcı diye yayınlamıştım.Projeyi daha da açarsanız bu sistemin nasıl çalıştığını ve de nerelerde kullanabileceğinizi de yazabilirim.Mesela ben bu devrenin geliştirilmiş halini OTOKLAV'ı kontrol etmede kullanmaktayım.Kolay gelsin.

öncelikle teşekkür ederim.biz bu sayıcıyı bidon saydırıp örneğin 6 saydırıp bi çıkış verdirecez.bu dosyanın uzantısı farklı geldi hangi programla acıyoruz?

Merhaba
Bu dediğiniz işlem farklı.Benim size verdiğim otomatik sayar.Size sensörlü bir sayıcı lazım.Acelesi yoksa tasarlayabilirim.Bir de her 6 da mı reset edecek yoksa saymaya devam ederken 6 ve katlarında mı reset edecek.
Not: .rar dosyasını açtıysanız .DSN uzantılı proteus İSİS şema dosyasıdır.

Merhaba
Bu dediğiniz işlem farklı.Benim size verdiğim otomatik sayar.Size sensörlü bir sayıcı lazım.Acelesi yoksa tasarlayabilirim.Bir de her 6 da mı reset edecek yoksa saymaya devam ederken 6 ve katlarında mı reset edecek.
Not: .rar dosyasını açtıysanız .DSN uzantılı proteus İSİS şema dosyasıdır.

evet sensörlü lazım her 6 saymada bir çıkış versinde resetini falan istemiyorum.olsada olur olmasada

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri