GES pano bağlantısı

Utopia44

Üye
İyi günler. Villaya 6 kW GES kurulacak fakat evin sayacı 70 m kadar uzaklıkta boxta toplanmış durumda. Bu durumda GES panosunun bağlantısını nasıl yapmalıyım? Direkt olarak eve gelen hatta bağlantı yapamaz mıyım?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
On grid hocam. Şu an beni korkutan tek şey o maalesef. Sayaçları dışarı aldılar ve ne yapacağımı bilemiyorum. Yarın kuruma sorup bilgi alacağım ama mantıklı olan eve gelen hatta bağlanması açıkçası. Sonuçta ayni hat üzerinden satış olacak, ek bir hatta veya kabloya gerek olmaması lazım. Eğer sayactan dolayı sıkınti cikarirlarsa, sayacı evin önüne aldirmanin bır yolu yok mudur acaba?

Sayaç zaten değişecek. Bulunduğunuz yerdeki dağıtım şirketinin onaylayacagi bir proje yapılması ve onay alınması gerekiyor. Bazı detaylar şirketin yetkisindedir.

Hocam projeler onaylandı. Şu an kurulum aşamasındayiz. Çift yönlü sayaç takılacak da, GES panosunu nereye kuracağım? Ya da bağlantısını direkt olarak eve giren hatta yapabilir miyim? 70 m ilerdeki boxa kurulum yapamam sonuç olarak ve site olduğu için kazı işi vs bayağı problem olacaktır
Hocam projeler onaylandı. Şu an kurulum aşamasındayiz. Çift yönlü sayaç takılacak da, GES panosunu nereye kuracağım? Ya da bağlantısını direkt olarak eve giren hatta yapabilir miyim? 70 m ilerdeki boxa kurulum yapamam sonuç olarak ve site olduğu için kazı işi vs bayağı problem olacaktır
Projede sayacı evin içinde gösterdik ve kabul ettiler. Kafamı karıştıran o oldu zaten. Boxta olduğunu söylemediler bize

Merhabalar.
Çift yönlü sayacın ve ges panosunun binanın içinde olması gerektiğini düşünüyorum.

Merhabalar.
Çift yönlü sayacın ve ges panosunun binanın içinde olması gerektiğini düşünüyorum.
Ölçü birimi ile görüşmem gerektigini söylediler. Villanın girişine alabilirlermis. Asıl istedikleri ise boxin yanına yuva yapmamizmis. O da ugrastiracak ama bakalım

Hocam merhaba ne yaptınız kabul yapıldı mı? Benimde benzer bir durumum var. Sayaç villanın 300 metre ilerisinde. Bir de arada jeneratör ve panosu var. Jeneratör olduğunu sonradan öğrendik. Projede direkt sayaç panosuna giriş gösterdim ama proje henüz yeni incelenmeye başladı. Bunun doğrusu nedir? Nasıl ilerlemeliyim sizce?

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri