Gerilim kıyıcı

onurko

Üye
Arkadaşlar iyi günler slaytın son kısmındaki gerilim kıyıcı devresinin mantığını bir türlü anlayamadım yardımcı olurmusunuzEkli dosyayı görüntüle NOT4.PDF

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
S1 ve S2 iletime geçirilir ise motor bir yöne, S3 ve S4 iletime geçirilir ise diğer yönde döner, iletim sinyali yerine PWM sinyali uygulanırsa hız ayarı yapılmış olur.
S1 ve S3 veya S4 ve S2 iletime alınır ise motor frenlenir.

S1 ve S4, S3 ve S2 hiç bir zaman aynı anda iletime alınmamalı

Klasik H köprüsü, temel de yukardaki gibi olsa da çeşitli kontrol teknikleri de var.

S1 ve S2 iletime geçirilir ise motor bir yöne, S3 ve S4 iletime geçirilir ise diğer yönde döner, iletim sinyali yerine PWM sinyali uygulanırsa hız ayarı yapılmış olur.
S1 ve S3 veya S4 ve S2 iletime alınır ise motor frenlenir.

S1 ve S4, S3 ve S2 hiç bir zaman aynı anda iletime alınmamalı
peki oradaki boşluk dediği çalışma bölgesi neye denk geliyo

Klasik H köprüsü, temel de yukardaki gibi olsa da çeşitli kontrol teknikleri de var.
Ordaki boşluk dediği böge ne anlama geliyo

Belgeyi bu saatte tekrar incelemedim :( (4:48) boşluk kelimesi nerde geçiyor bakmadım sadece tahmini yazıyorum PWM sinyalinin pasif olduğu durum kastedilmiş te olabilir. mosfetler arası geçiş anında delay-time da kastediliyor olabilir bunlar ilk akla gelen. belgeden alıntı yaparsanız daha hızlı yardımcı olabilirim. :(

Belgeyi bu saatte tekrar incelemedim :( (4:48) boşluk kelimesi nerde geçiyor bakmadım sadece tahmini yazıyorum PWM sinyalinin pasif olduğu durum kastedilmiş te olabilir. mosfetler arası geçiş anında delay-time da kastediliyor olabilir bunlar ilk akla gelen. belgeden alıntı yaparsanız daha hızlı yardımcı olabilirim. :(
boşluk1.jpg
Belgedeki boşluk teriminin geçtiği bir yer şimdiye kadar ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim yardımcı olursanız çok sevinicem hiç kafama yatmadı bu boşluk olayı diğer söylediğiniz şeyleri anladım çok sağolun

şimdi girip okuyabildim ve maalesef hemen çıkmam gerek döndüğümde yazmaya çalışırım fakat asıl belgeye bakmak gerek resim küçük k bakmayın :(

şimdi girip okuyabildim ve maalesef hemen çıkmam gerek döndüğümde yazmaya çalışırım fakat asıl belgeye bakmak gerek resim küçük k bakmayın :(
Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim müsait olduğunuzda bakarsanız çok makbule geçicek belge küçük bişey aslında o sorduğum soruda belgenin sonlarında yer alıyor belgeyi yukarıda paylaştım şimdiden teşekkürler :)

sanırım kasıt iletimde olmadığına dair bir şey öyle özel bir ifade değil yani

Boşluk: Çalışma bölgeleri arası geçişler için motor(ileri-geri) yada jeneratör(ileri-geri) çalışmanın olmadığı çevrimler için kullanılan bir tabir.

Teşekkür ederim

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri