Geri sayım devresi

Lord_Ares

Üye
Merhaba, ekrana girilen saat bilgisinden geri sayan ve bitiminde bir lambayı yakan devre yapmak istiyorum. Araştırırken konular içinde kayboldum gittim. Sizlerden ricam nasıl yapıldığını öğretirmisiniz. Kimi pic ile yapmış kimi farklı bileşenler kullanmış. Sebebi salise farklarından dolayı hatalar oluşabileceğini söylemiş. Bu konuda elinde hazır devre şeması olan veya nasıl yapabileceğim gösteren olursa çok sevinirim. Teşekkürler

Lord_Ares;
Ne ekranına yazacaksınız bilgisayar ekranı mı,yoksa harici bir ekrana mı eğer bilgisayar ekranı ise c# basit bir form uygulaması yapın bilgisayar kendisi geri saysın sayaç sıfır olduğunda serial portan 5v bir bir röleyi çektirisiniz , hazır devreler var kullanabilirsiniz ,röleden ister lamba ister motor ne isterseniz devreye alırsınız.

Kolay Gelsin

yok kartın üstünden zaman bilgisi girilecek ( örneğin 60 dk ) girilen bu zamandan geri saymaya başlayacak dakika cinsinden. Süre bitiminde bağlı lambayı yakacak

Öğrenme aşamasındayım, yukarıda da belirttiğim gibi "Sizlerden ricam nasıl yapıldığını öğretirmisiniz. "
doğru yolun hangisi olduğunu bulmaya çalışıyorum. Pic mi entegre mi ? Neyse yapacak bişey yok yinede teşekkürler

Öğrenme aşamasındayım, yukarıda da belirttiğim gibi "Sizlerden ricam nasıl yapıldığını öğretirmisiniz. "
doğru yolun hangisi olduğunu bulmaya çalışıyorum. Pic mi entegre mi ? Neyse yapacak bişey yok yinede teşekkürler

Doğru yol diye birşey yok.Kimi pic blir o kolay gelir kimi diğer entegrelerle yapar.

Ama şu bir gerçekki pic,atmel,arduino vs.. ile yapamıyacağın şey yok gibi(diğer entegrelere kıyasla)
Ve daha az elemanla iş biter.Değişikliğe uygundur.

o kadar baktım malesef zaman rölesi yapmayı başaramadım.

teşekkürler fakat bu örnek benim istediğimin az dışına çıkmış gibi :)) keyped + ardunio
Açıkcası benim tam istediğim . Bir ekran + zamanı değiştirebileceğim up down tuşu . ayarladığım süre bitiminde çıkışına bağlı ledi yakacak.
yani zaman rölesi

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,992
Son üye
plaxo

Yeni konular

Geri