GEMO Ladder Editor

sn james sr uzman eğitimini biraz daha açarmısın.Eğitim İnşallah Ankaradadır. Çok yer araştırdım hep İstanbul çıktı. Scada ve HMI öğrenmeyi çok istiyorum. Dökümanlardan kendi kendime deyim yerindeyse debelenip duruyorum. Şimdiden teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşlar ar1 modelini sanırım 2 sene önce kullandım hala çalışıyor ,çalışma şartları gerek ortam sıcaklığı gerek toz gerekse çalışma sıklığı oldukçada zor çok güzel tavsiye ederim pisasada iş yapacağını ve kendilerini geliştireceklerini tahmin ediyordum öylede oldu. üreticileriniş tebrikediyorum

bende kullanıyorum memnunum akıllı röle diyelim çünki başka hiç bir plc-hmı-inverter ile haberleşmiyor ama basit işlemlerde iyi fabrika ile görüştüm yakında modbus yapacaklarını söylediler fiyatları ise 90ile 150 tl arası cihaza göre değişiyor anolog ptc var

ptc ile kademeli ısıtma programı yaptım. çalışıyor.
kur-sad kardeşim bende okul için ptc ile kademeli ısıtma proğramı yapmaya çalışıyorum ama ptc yi hangi uçlara bağlayacağım ve program nasıl olacak ayarlar nasıl yapılıyor sana zahmet bana yardımcı ol acil ihtiyacım var meslek lisesi proje yarışmasına katılmamız için gerekiyor.şimdiden teşekkürler.

bana kalırsa smart röle katagorisinde bi cihaz bile değil ama endanın olsun gemonun olsun bu girişimleri sevindirici ilerisi için

Son düzenleme:
Arkdaşlar ben omron simens programıda yazıyorum bu nu proglamak yani gemo markasını çoçuk oyuncagı çok kolaya yapan mühendise tşklr bence bunu iş yerlerine sokmalıyız ve hem çok ucuz bu durumda bize güzel paralar kazandıra bilir

gemo maliyet açısından çok ucuz ama eksik yanlarıda bi hayli yüksek

mesala sütün ekle seçenegi , örnegin s7200 de tek sayıcı ile yaptıgımız bir işlemi gemoda yapmamız mümkün degil

ama neticede türk malı bence destek vermemiz gerek biz eksiklerini söyledikçe daha iyi olucaklarından şüphem yok

gemo maliyet açısından çok ucuz ama eksik yanlarıda bi hayli yüksek

mesala sütün ekle seçenegi , örnegin s7200 de tek sayıcı ile yaptıgımız bir işlemi gemoda yapmamız mümkün degil

ama neticede türk malı bence destek vermemiz gerek biz eksiklerini söyledikçe daha iyi olucaklarından şüphem yok

Gemo ile ilgi görüşleriniz https://www.kontrolkalemi.com/forum/akilli-roleler-program-amp-dokumanlar/16968-gemo.html konusunda belirtirseniz
GEMO geliştiricilerinin zamanla çözüm üreteğini düşünüyorum

bence yanılıyorsun selçuk__37. gemo ar2 serisine baktığımızda s7-200 den daha fonksiyonel ve kullanışlı zamanlayıcı ile sayıcı fonksiyonları olduğunu göreceksin. kullanım kılavuzunu okumanı tavsiye ederim. ayrıca bu ürün durmadan geliştirilmekte, haliyle s7-200 ün gemo ya, gemo nun s7-200 e üstünlükleri olacak önemli olan yerli ve pratik olması. iyi çalışmalar dilerim...

Arkdaşlar ben omron simens programıda yazıyorum bu nu proglamak yani gemo markasını çoçuk oyuncagı çok kolaya yapan mühendise tşklr bence bunu iş yerlerine sokmalıyız ve hem çok ucuz bu durumda bize güzel paralar kazandıra bilir

aynen öyle bizim mallarımız kazansın şu an aldık ar1 den bir tane yarın makina yapıcam umarım beceririm hiçbir plc deneyimim yok ama yardımcı olacak kişiler var umarım çalışmada problem olmaz diger yapıcagım makinalardada kullanma imkanım olur hep beraber destek olmak gerek

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri