Gemi Elektriği ile İlgili Sorular & Dökümanlar

tkp-12

Üye
merhaba arkadaşlar benim iki problemim var 1:) 24 vdc ledleri ampuleri dımmer etmek için bir kart yaptık .bu karttı 500 k ohm ile dımmer etmeye kalkıştığımızda 24 v ampuller titriyor .10 kilo ohm ile kıstığımızda normal kısması gereken lambaları kısıyor ama diğer yanmayan lambaları da yakıyor.
2:) sıkıntım da gemi sektöründe pompa kontrolerinin lambalarına kulandığım 24 v lambaların hepsi yanıyor gemide kaçak yok .dımmer hatı bağladığımızda da oluyor bağlamazsakta oluyor .bir çözüm sunarsanır minetar oluruz .diyot bağladım yine aynısı sıkıntı.

rcanr

Üye
Hocam yaptığınız kartın şemasını ve bağlantı şeklinizi paylaşırmısınız?

Pompa kontrollerinden kastınız sürücü panosu üzerindeki lambalar mı? Yoksa direkt yol vermeli bir pano var ve onun üzerindeki lambalarmı? Kaçak olmadığından bahsettiniz. 24V dağıtım panosu üzerinde - ve + için kaçak kontrolü varmı ? İki polarizasyonda da kaçak yok mu baktınız mı?

merhaba arkadaşlar benim iki problemim var 1:) 24 vdc ledleri ampuleri dımmer etmek için bir kart yaptık .bu karttı 500 k ohm ile dımmer etmeye kalkıştığımızda 24 v ampuller titriyor .10 kilo ohm ile kıstığımızda normal kısması gereken lambaları kısıyor ama diğer yanmayan lambaları da yakıyor.

2:) sıkıntım da gemi sektöründe pompa kontrolerinin lambalarına kulandığım 24 v lambaların hepsi yanıyor gemide kaçak yok .dımmer hatı bağladığımızda da oluyor bağlamazsakta oluyor .bir çözüm sunarsanır minetar oluruz .diyot bağladım yine aynısı sıkıntı.

mau

Üye
Jenaratör yukteyken gerilim 430 lara cikiyor bostayken 415 normal seviyede reostanin degerini degistirdim olmadi

Ekli dosyalar

• 281.6 KB Görüntüleme: 60

ÇayGem

Üye
Konuyu yaklaşık 1 sene sonra hortlatayım çünkü bir çok kişiden değişik ve güzel bilgiler gelmiş burayı sönük bırakmayıp devam ettirelim görüşündeyim ki benim gibi çaylaklar faydalanıp teknik iş gücünü arttırabilelim

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
106,582
Kullanıcılar
396,039
Son üye
zisann

Yeni konular