G4 12Volt 20Wat Yerine 35watt Takılırmı?

rasim535

Üye
Merhaba arkadaşlar bugün hediye olarak bir avize geldi.
7 adet g4 12 volt 20 watt halojen ampul takılı
7 ampulde yanmasına rağmen aydınlatma yetersiz kalıyor.
Çözüm öneileriniz nedir?

Avizede iki adet trafo var
Birisi 120 watt ve 4 ampul buraya bağlanmış 4*20
Diğeri 105 watt ve 3 ampulde oraya bağlı 3*20

ben 120watt olana 2adet 35watt 2 adet 20watt taksam
105 watt olana da 3 adet 35watt taksam olurmu?

Ya da smd ledle ilgili bir yazı okudum trafo ve ampul değişimi gerekliymiş
o led ampullerin ayakları tamamda kalan kısmı benim avizenin toplarına sığarmı?

önerilerinizi bekliyorum

15.001.9304.007801t4.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ledavize.jpg

Ebay'da çeşitli ürünler var g4 duya uygun led'ler ve led sürücüler. Burada önemli olan iki husus var biri led sürücü ve led güçleri diğeri led sürücü ebatları avize dibine sığması.

Avizeyi 220 Volt ile çalışacak hale getirirseniz sorununuzu kökten çözmüş olursunuz.

Saygılar...

Ledler de çözüme yetmeyebilir (aydınlatma yetersiz) zira avize seçimi odanın boyutlarına göre seçlmeli hediye edildi diye illa bu odada kullanmanız gerkmiyor başka daha küçük odada kullanın.

Cevaplarınız için teşekkürler [MENTION=46915]efekentlihp[/MENTION]--trafo ve ampülleri büytüğümde çok fazla elektrik harcanacağı söylendi.
Şuanda dahi 7*20watt fazla olduğu belirtildi.
[MENTION=301888]YaşlıUzman[/MENTION] Tamda dediğin şeyi düşünüyorum

Anlayabildiğim kadarıyla
1.Evimizdeki elektrik 220volt ve AC (Alternatif Akım)
2.Avizelerimizin içindeki trafo 12volt ve AC (Alternatif Akım)
3.Led ampüller için gerekli olan trafo 12 volt ve DC (Doğru Akım)
4. Led ampül takmak istiyorsak 12 volt ac adaptörü söküp 12 volt dc led driver takmalıyız.

Ancak araştırmalarında Led ampüllerin bazılarında AC/DC yazıyor
Bu durumda bir led ampül alırsak trafomuzu değiştirmemize gerek yokmu
Anlayabildiğim kadarıyla
1.Evimizdeki elektrik 220volt ve AC (Alternatif Akım)
2.Avizelerimizin içindeki trafo 12volt ve AC (Alternatif Akım)
3.Led ampüller için gerekli olan trafo 12 volt ve DC (Doğru Akım)
4. Led ampül takmak istiyorsak 12 volt ac adaptörü söküp 12 volt dc led driver takmalıyız.

Ancak araştırmalarında Led ampüllerin bazılarında AC/DC yazıyor
Bu durumda bir led ampül alırsak trafomuzu değiştirmemize gerek yokmu
G4 Power LED Avize Ampulü 3W - 225 Lumen GittiGidiyor'da 105100611

[MENTION=16786]alpernbugra[/MENTION] trafoları söküp 220 voltla çalıştırsam ve ampülleride 220voltla çalışacak şekilde ayrlasam en fazla kaç watta kadar ampül alabilirim.

@bylent sizin dedğiniz işin en kolayı tembel işi

Tembellik demenizi yadırgadım ben yaptığınız masraf çözüm sağlamayabilir demiştim, artık siz ne anlarsanız, Herkes aynı kitabı okur ama ana temayı çıkaramaz. Kolay gelsin.

Tembellik demenizi yadırgadım ben yaptığınız masraf çözüm sağlamayabilir demiştim, artık siz ne anlarsanız, Herkes aynı kitabı okur ama ana temayı çıkaramaz. Kolay gelsin.

Kullandığım dil için özür dilerim.
Demek istediğim o aklıma geldi ama ben başka çözümü varmı diye sormak istedim.
oturma odam o kadar büyük değil salon olsa tama aydınlatmaz derim ama oturma odasını aydınlatmamasını çözemedim.

Kullanılacak 2 kalem malzeme var ikisininde fotoğrafını ekledim. g4 duya uygun smd led ve led sürücü. Dikkat etmeniz gereken smd led güçlerinin toplamı led sürücü gücünü geçmemeli ısınmaması için led driver gücü biraz fazla seçilmeli. Yok AC/DC varmış yok onun kılı öbürünün tüyü varmış,çeşitler çoktur bir dalarsanız çıkamazsınız vurgun yersiniz.

Kullanılacak 2 kalem malzeme var ikisininde fotoğrafını ekledim. g4 duya uygun smd led ve led sürücü. Dikkat etmeniz gereken smd led güçlerinin toplamı led sürücü gücünü geçmemeli ısınmaması için led driver gücü biraz fazla seçilmeli. Yok AC/DC varmış yok onun kılı öbürünün tüyü varmış,çeşitler çoktur bir dalarsanız çıkamazsınız vurgun yersiniz.

üstad peki led driverı aldım diyelim 25-30w arası yeter sanırım
ampül 1-2-3 watt var ve 5050 smdleri 5den 25e kadar olanlar var
syısı ve wattı en yükseğini alman faydalımıdır

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri