Güneş Panelinden Telefon Şarj Etmek

Fatih75

Üye
Forumda ilk mesajım kusurlarım olursa affedin.
4 Adet 5v 1.25w güneş paneli satın aldım.
Bu panellerden gelen voltaj sürekli değişken olacağı için telefon veya powerbank şarj edebilmek için nasıl bir devre kullanabiirim ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

s-l300.jpg

1S BMS isimli devreden alırsın , basit bağlantısı.

Forumda ilk mesajım kusurlarım olursa affedin.
4 Adet 5v 1.25w güneş paneli satın aldım.
Bu panellerden gelen voltaj sürekli değişken olacağı için telefon veya powerbank şarj edebilmek için nasıl bir devre kullanabiirim ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Satın aldığınız linki de eklerseniz daha kolay fikir verilebilir.

Diğer taraftan aklıma şöyle bir şey geliyor. Bu panellerin bir tanesinin verdiği en düşük ve en yüksek voltaj nedir bir deneyin ya da satın aldığınız yerde belki yazar. Ona göre ikişerli seri ve onları da paralel bağlarsınız veya hepsini seri bağlar ona göre bir devre eklersiniz.

Daha bilgili ustalar da yazacaktır. Biraz bekleyin bence.

Arkadaşlar yardımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.

Aldığım link : https://tr.aliexpress.com/item/Sola...566.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.38d94c4dyVPmsU

Bu linkten 5v 125w lık olan güneş panelinden 4 adet aldım. Teslim aldım lakin yanımda değil.

mehmetmumtaz abimin dediği 1S BMS adlı devreyi eski bir pilden söktüm elimde bir tane mevcut. Güneş panellerini o devrenin girişine lehimleyip çıkışından usb ile telefon şarj etmek mümkün mü ?

7805 konusunda yük bindiğinde voltaj düştüğünü okumuştum deneme şansım olmadı. yanlış bir bilgide olabilir.

Hazır devre almaktansa parçaları kendim temin edip yapmayı istiyorum.

arkaplan abim,
https://tr.aliexpress.com/item/Dual...3f48-4500-9987-15c832cf78e3&priceBeautifyAB=0 bu linkteki ürünü panellerle beraber sipariş vermiştim lakin paneller 15 güne geldi. Bu ürün 28 gün oldu hala gelmedi. Kargoda mı kaldı acaba. :confused:

Güneş Paneli 6 V 12 V Taşınabilir Modülü DIY Küçük Hücresel Telefon için Güneş Paneli Şarj Ev Işık Oyuncak vb güneş Pili

Kısa zamanda gelmiş , daha geç gelebilirdi . kargo takipli

Çift USB 5 v 1A 2.1A Mobil Güç Bankası 18650 Pil Şarj PCB Güç Modülü LED LCD Güneş Şarj Kurulu telefon DIY Modülü

SON GÜN NE ZAMAN !!!!

Son düzenleme:
arkaplan abim ilgin ve alakan için teşekkür ederim.
Tahmini süresi 12 ağustos olarak gösteriyor tahmini süreyi geçtikten sonrada anlaşmazlık açabilmek mümkün mü ?

arkaplan abim ilgin ve alakan için teşekkür ederim.
Tahmini süresi 12 ağustos olarak gösteriyor tahmini süreyi geçtikten sonrada anlaşmazlık açabilmek mümkün mü ?

Son gün ne zaman , ürün gönderildi mi ?
gönderildi ison günler ise anlaşmazlık açın .

alış ne zaman yaptınız !!!

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri