güneş paneli ve akü seçimi

the_moosty

Üye
İyi günler ben bahçem için aydınlatma yapmak istiyorum.Bunun için 5 metre tek çip yeşil 2 metre 3 çip 60 ledli beyaz şerit led kullanacağım.Bunlar için bana gerekli olan güneş paneli watt miktarı ve akü ah miktarını söyleyebilir misiniz.Şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
48W güneş paneli ile 12v 7ah aküyü şarj edersiniz bütün ledler yanarken yaklaşık 6 saat ışık verir....

çok teşekkür ederim.peki bir şey daha sorucam ben hava kararınca kendisinin yanmasını istiyorum panel ve akü alacağım başka ne almam gerekli acaba

Şarj regülatörü de almanız gerekir.Reğülatörü,üzerinden lamba yakılıp söndürülen tip alırsanız,hava kararınca yanma,aydınlanınca sönme ihtiyacınızı karşılar.

şarj regülatörü almadan direk güneş panelinden akü doldurmak mümkün değil mi

48 w panel,4 amper verir ( 12 voltta ).6-10 amperlik regülatör,sorunsuz işinizi görür.Regülatörsüz ça-
lışma olmaz !

regülatör fiyatları dediğiniz amperde 70 80 tl regülatörsüz dolduramayız değil mi

20w-25w güneş paneli al bi diyotla çıkış al arkasına 7815 takıp 15 voltta sabitle bunun çıkışına da bir adet diyot koy ve aküye gir. Bitti gitti 14.3 volt almış olursun sonuçta harika olur

48 wat panel kullanırsan regülatör şart oğlen max. güç verdığınde panel aküye yüksek voltaj gırecek 18 volt civarı akuyu bozar ama 20 watt panel kullanırsan teoriye aykırı ama ben yaptım oldu 2-3 sene kullanılan panellerım var bu şekılde çoban lambası 12 volt 7A aküyü şarj edıyorum kendı imalatım 3 chip 80 ledlı lamba 2 adet 9 inç televizyon receiver çalıştırıyor devrem uçuncu sene şarj yetmemezlığınden şikayet geldı yenı veya ikinci bir akü takın dedım sanırım sorun

çift mesaj aynı bırıncı gonderılmedı dıye ikinciyi lintılı gonderdım ikiside yayında bu nasıl oldu:)

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri