Güneş enerjisi şarj sorunu

rockrider

Üye
Merhabalar, öncelikle forumda bilgiler öğrenip tecrübemi geliştirmeye çalışıyorum sizlerin sayesinde. Hali hazırda 40+40 Watt paralel bağlı güneş paneli ile 2 adet paralel bağlı 12*20 akülü sistemim vardı. 40 Watt paneli bir arkadaşa hediye edeceğim. 120 Watt panel aldım. 120 Watt paneli 40 Watt panel ile paralel bağladım. Paralel bağlamak ile herhangi bir sorun olmayacağı cevabını aldım üreticiden. Şarj kontrol cihazı 12.4 volt ile şarja başlayıp 12.9 lara çıktı. Aküleri ölçtüğümde 12.1 civarlarındaydı. Aküleri şarj edemiyor mu? Ayrıca panelden gelen gücü kestiğimde akü voltajı 12.30 da kaldı. Hata yaptığım bir yer mi var? İki farklı güçteki panelden dolayı mı bu sorun? 120 Watt paneli tek bağladığımda da voltaj sorunu yaşadım.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
120w panel kisadevre yapıldığında 5-6 amper vermeli. Güneş altında kontrol edin.

10 amper kademesi varsa olcebilirsin.

- probu panelin - sine. Kirmizi probu panelin + sina tak. Avometreyi 10A pozisyonuna ayarla. Kırmızı prob 10A deliğine takılacak

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri