Güç kaynağında problem

ekteki gibi bir güç kaynağına sahibim belli bir saat oyun oynadıktan sonra bip sesi 3 4 saniye geliyor güç kaynağının elektiriği gidiyor ardından tekrar geliyor bunun yanında bi elektirik kesintisinde hemen güç kaynağı elektiriğini kesiyor devamlı bip sesi geliyor kapatana kadar

Ekli dosyalar

• 8930386182194.jpg
    8930386182194.jpg
    7.2 KB · Görüntüleme: 8
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ekteki gibi bir güç kaynağına sahibim belli bir saat oyun oynadıktan sonra bip sesi 3 4 saniye geliyor güç kaynağının elektiriği gidiyor ardından tekrar geliyor bunun yanında bi elektirik kesintisinde hemen güç kaynağı elektiriğini kesiyor devamlı bip sesi geliyor kapatana kadar
Aküsü bitik büyük ihtimal ,kaç senedir kullanıyorsunuz,voltaj düşünce cihaz devreye bataryadan girmeye çalışıyor (line interactive ufak cihaz)yeterli voltajda olmadığı için ya sinyal veriyor ya da kapatıyor kendini.Kötü ihtimal elektronik arıza var Ups te.Biz iyisini düşünelim şimdilik.
Eski akü ölçülmeli uygun akü ile testi yapılmalı tahmini 12 volt 7 amper ,70 TL ile 90 TL aradında tek akü fiyatı.Kolay gelsin.

Önemli Hatırlatma:Ups lerin akülerini ,elektrik aksamlarını bu işlerden profesyonellik derecesinde anlamıyorsanız(yüksek voltaj , yüksek akım vb.) değiştirmenin ,tamir etmenin elektrik kazalarına yol açabileceğini hatırlatırım.

2016 temmuz ayında alıp kullanmaya başlamıştım fakat bu son 1 yıldır kendi kendine 3 4 saatin sonunda kapanıyor veya elektrikler gittiğinde max 30 dakika bilgisayarı açık tutabiliyordu fakat şuan elektirik gittiği anda tak tak sesler geliyor 5 6 kez sonra kapatana kadar bipp sesi devamlı geliyor

2016 temmuz ayında alıp kullanmaya başlamıştım fakat bu son 1 yıldır kendi kendine 3 4 saatin sonunda kapanıyor veya elektrikler gittiğinde max 30 dakika bilgisayarı açık tutabiliyordu fakat şuan elektirik gittiği anda tak tak sesler geliyor 5 6 kez sonra kapatana kadar bipp sesi devamlı geliyor
Dördüncü senesi olmuş ,bazı cihazlar eğer üstünde yük yoksa ya da 50 wattan az yük varsa kendini kapatır ek bilgi.Bataryayı değiştirin benim tavsiyem çalışacaktır, benzeri cihazların fiyatına bakın dediğim akü fiyatlarını araştırın.Yeni iken 20-30 dakikadır açık kalma süresi eskidiköe azalır.Kolay gelsin.

Dördüncü senesi olmuş ,bazı cihazlar eğer üstünde yük yoksa ya da 50 wattan az yük varsa kendini kapatır ek bilgi.Bataryayı değiştirin benim tavsiyem çalışacaktır, benzeri cihazların fiyatına bakın dediğim akü fiyatlarını araştırın.Yeni iken 20-30 dakikadır açık kalma süresi eskidiköe azalır.Kolay gelsin.
tamamdır teşekkür ettim

arkadaşım, @ardem ustanın da dediği gibi aküsü veya aküleri ölmüş, elinden geliyorsa sök kendin değiştir, elinden gelmiyorsa bir ustaya götür ve değiştirt
Efendim bugün 1 saatin sonunda kapanıp bip sesi geldi tekrar açıldı sonra bilgisayarı kapattığımda fişini çektiğimde tepki vermedi direkt kapandı

Efendim bugün 1 saatin sonunda kapanıp bip sesi geldi tekrar açıldı sonra bilgisayarı kapattığımda fişini çektiğimde tepki vermedi direkt kapandı
arkadaş sana başka hangi dilde söyleyeceğiz acaba? akülerin bitik, böyle kullanmaya devam edersen UPSnin kartına zarar verebilirsin ve 100 liraya çözebileceğin bir hasarı yeni bir UPS alarak telafi edeceksin. ben artık sana tavsiyede bulunmayacağım. kendine iyi bak.

arkadaş sana başka hangi dilde söyleyeceğiz acaba? akülerin bitik, böyle kullanmaya devam edersen UPSnin kartına zarar verebilirsin ve 100 liraya çözebileceğin bir hasarı yeni bir UPS alarak telafi edeceksin. ben artık sana tavsiyede bulunmayacağım. kendine iyi bak.
Efendim bu sinire ne gerek var bilmediğim konu üzerinde öğrenmek istiyorum başka sebebi olurmu diye

Efendim bu sinire ne gerek var bilmediğim konu üzerinde öğrenmek istiyorum başka sebebi olurmu diye
bizlerde bir bilen olarak sana yapman gerekeni söylüyoruz. haa ayrıntılı açıklama mı istiyorsun hz google ve youtube onlarca yüzlerce bilgi var, oradan kendini bilgi sahibi yaparsın. hatta akünü bile diriltebilirsin. bizler bu kadar bilgiyi birkaç günde öğrenmedik yılların verdiği bir hazineden sana fikir veriyoruz sen hala neden çalıştı neden kapandı diye soruyorsun. elindeki kuru akü şarj döngüsü en fazla 500 tür sen 4 yıl kullandım diyorsun yani daha neler açıklayalım ...

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri