görüntü gelmiyor

oguz_173

Üye
philips 55 ekran tv (Tüplü) görüntü gelmemeye başladı.
sabah ilk açılmalarda 3-5 dk kanal ileri geri alma tuşlarına basarak açılıyordu.

( ilk dakikalarda hiç bir görüntü yokken tuşlara basa basa ekranın ortasında büyüyyen ekran görüntüsü gelip giderken 5 dk sonra tam olarak açılıyor.)

Tv 'ye görüntü gelmesi için uğraştığımda ilk dakikalarda kırmızı ışık normal olarak kanal değiştirme tuşuna bastığımda bir kez yanıp sönüyor.3 dk sonra 2 kez yanıp sönüyor sönmeye başlıyor ve led söndüğünde kanal değiştirme tuşuna basıyordum. 5 dk sonra içerisinde büyüyen ekran görüntüsü şeklinde bir görüntü geliyor ve tv açılıyordu

Ama bugün tv yi sabah açmaya çalıştığımda yine kanal değiştirme tuşlarına bastığımda normal olarak led bir kere yanıp sönüyor kanal değiştirmeye bastığım için ama 3-5 dk sonra ekranın ortasında ekran görüntüsünün büyümeye başladığı ilk evresinde ekran tamam yine büyümeye başlayacak derken, kırmızı ışık 4 kere yanıp sönmeye başlıyor.

tv'nin sorunu nedir? Maliyeti ne kadardır?Evde yapılabilinir mi?
Yardımlarınız bekliyorum.Biraz ayrıntılı anlatmış olabilirim :)

sevgili arkadaşım.büyük ihtimalle tv nin tüp sorunu var.elektronik bilgin ve aletin varsa belki evde yapabilirsin.ama pek randımanlı olmuyor artık

evet bende öyle tahmin ettim elektronik mezunuyum ama tv den anlamam :) hiç açmışılığım yok

biraz daha idare etsin yeter zaten, nasıl yapabiliriz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri