Vestel 55 ekran tüplü tv Ekran Gelmiyor.

S.a Arkadaşlar bir sorunum Anlatayım Yardımcı olursanız çok sevinirim. Vestel 55 ekran tüplü tvim var 4 senelik sabahliyin tvnin açma düğmesine bastım öndeki kırmızı ışık yandı kanal değiştirme düşmesine bastım hiç görüntü ve ses gelmedi öndeki kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı gene hiç görüntü ve ses gelmedi. Sayın Ustalarım sizce nedendir yardımcı olursanız sevinirim.

seco_

Paylaşımcı üye
ariza buyuk ihtimal beslemedeki kondansatorden 47 mf olmali icini açtiysaniz 11ak ile başlayan kodla daha cok yardimci olabilirm

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Saol kardeşim yardımın için, ben şimdi tvnin içini tekrar açim bordun resmini çekim eklim, bana hangi parça olduğu gösterir veya söylersen çok sevinirim.

seco_

Paylaşımcı üye
tamam kardeşim dikkat et kirmizi kalin kabloyu cikartirken! izole sapli tornavidaya klips takarak şaseye bagla kontrol kalemi olmasin. lastik var tüpün orada dikkatlice sok cit cit ses gelicek tamamdir :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

hakan1846

Profesyonel Üye
S.a Arkadaşlar bir sorunum Anlatayım Yardımcı olursanız çok sevinirim. Vestel 55 ekran tüplü tvim var 4 senelik sabahliyin tvnin açma düğmesine bastım öndeki kırmızı ışık yandı kanal değiştirme düşmesine bastım hiç görüntü ve ses gelmedi öndeki kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı gene hiç görüntü ve ses gelmedi. Sayın Ustalarım sizce nedendir yardımcı olursanız sevinirim.
kendime güveniyorum,anlıyorum ve yapabilirim diyorsanız yardımcı olabiliriz.tamir edicem derken daha fazla hasar verme ihtimalini de unutmayın.arızanın kaynağını doğru tespit etmelisiniz,yoksa boşuna zaman kaybedersiniz.besleme voltajlarını ölçün ve eksik çıkan varmı kontrol edin.kırmızı ışığın yanıp sönmesi arıza işaretidir.beslemenizi sağlama aldıktan sonra tekrar görüşelim.kolay gelsin.

Aynı sorun bende de var, ne yaptınız? sorun neymiş? ne kadar masraf çıkardı?

bende de benzeer sorun var.. bendeki 87 ekran... servisi çağırdım servis trafosu yanmış dedi... 250 liraya patlar dedi... birde normal tv tamircisine soracağım... bakalım onlar ne der...