Görünür güç demerajı

jes

Üye
Merhabalar, tedaş demeraj durumu hakkında bilgisi olan var mı ?

örneğin tesis sözleşme gücü 1000 kvah yada 1000 kwh tam bilmiyorum birimi nedir, burada demeraj hesabı yapılırken kaç dakikadan hesaplanıyor ve aktif güçten mi hesaplanıyor görünür güçten mi hesaplanıyor detayları bilen var mı acaba?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar, tedaş demeraj durumu hakkında bilgisi olan var mı ?

örneğin tesis sözleşme gücü 1000 kvah yada 1000 kwh tam bilmiyorum birimi nedir, burada demeraj hesabı yapılırken kaç dakikadan hesaplanıyor ve aktif güçten mi hesaplanıyor görünür güçten mi hesaplanıyor detayları bilen var mı acaba?
Kitaplarda nominal akımın 5-7 katı arasında demeraj akımı çekeceği yazmaktadır. Gerçekte kıyaslamasını hiç yapmadım.

Kitaplarda nominal akımın 5-7 katı arasında demeraj akımı çekeceği yazmaktadır. Gerçekte kıyaslamasını hiç yapmadım.
hocam başlıktan dolayı yanlış anlaşılıyorum sözleşme gücü hesabını sordum aslında 15 dk mıydı ona göre ortalamamıydıydı yani 15 dk lik kwh ortalaması üzerinden mi hesaplanıyor sözleşme gücünü geçiş onu merak ediyorum ilk etapta.

hocam başlıktan dolayı yanlış anlaşılıyorum sözleşme gücü hesabını sordum aslında 15 dk mıydı ona göre ortalamamıydıydı yani 15 dk lik kwh ortalaması üzerinden mi hesaplanıyor sözleşme gücünü geçiş onu merak ediyorum ilk etapta.

Sayaç
Demek istediğiniz demand olmasın.

Elektrik faturasında Demand: 15 dakikalık zaman biriminde çekilen en yüksek güçtür.

https://solaravm.com/elektrik-faturasi-nasil-hesaplanir#:~:text=Elektrik faturasında Demand: 15 dakikalık zaman biriminde çekilen en yüksek güçtür.

Son düzenleme:
Sayaç
Demek istediğiniz demand olmasın.

Elektrik faturasında Demand: 15 dakikalık zaman biriminde çekilen en yüksek güçtür.

https://solaravm.com/elektrik-faturasi-nasil-hesaplanir#:~:text=Elektrik faturasında Demand: 15 dakikalık zaman biriminde çekilen en yüksek güçtür.
evet sözleşme gücü buna tabi olması gerekiyor bunda hemfikir miyiz, hemfikir isek bu hesapta aktif güç mü baz alınıyor görünür güç mü

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri