Fukuşima'da robot, 'buram buram yayılan' radyasyonu kaydetti

Anlamıyor değilim ,orada boş ve güneş açısından verimli bir bölğe var ve bedava.Niçin teknoloji yardımıyla enerji üretilmesin.

atılan taş ürkütülen kurbağaya değmeyeceğinden dolayı

Bir vakitler abd li bir ayakkabı firması pazar araştırması için çeşitli yerlere araştırmacı yollar.
Afrikaya gidenden şahane bir rapor :
Aciiip bir pazar buldum kimsede pabuç yok hemen yeni makineler alıp üretimi arttıralım vs vb ..

Tecrübeli yöneticiler bir eleman daha gönderip teyit etmek isterler .
Giden yeni elemandan umut kırıcı bir rapor.
Boşuna uğraşmayın burada satış olmaz insanların pabuç giyme alışkanlığı yok ...

Yaa işte böyle afrikada üretip dünyaya satacağız.
Süper iletkenler bit pazarında kolayca taşırız hem zaten afrika sanayi ülkelerine ne kadar uzakta ki ?
Sahranın altıda göl üfff ne biçim tarım yaparız.
Yalnız gölge yok güneş yakar bitkileri..eee ne yapalım .
Koılay yahu plastik palmiye yapar gölge oluştururuz.
Olur mu olur ..
İngilizlerin kaddafi'ye kaç milyon dolarlık plastik palmiye sattıklarını biliyor musunuz ?

Bir zamanlarda ruslar uzaya ayna yerleştirip sibiryayı ısıtacaklardı ...
Caponlarda roket yerine asansör dikiyorlardı ..

atılan taş ürkütülen kurbağaya değmeyeceğinden dolayı
O zaman şöyle cevaplıyayım;Nükleer santrale karşı değilim ama komşu arazide kurulmasına karşıyım.(Mersin'liyim).Yani genede yakın ama Ankara'da,yada benden uzak neresi olursa orada kurulabilir:p

Ben şunu anlamıyorum: yıl olmuş 2015 hala biz Türküz, yapamayız mantığıyla kendini küçük görmek nedir, hala anlamış değilim. Nükleere karşı çıkan arkadaşlara tavsiyem g.kore ve Türkiye Milli gelir grafiklerini kore savaşından bu yana bir araştırsınlar, Kore'de nükleer santrallerin yapım tarihleriyle karşılaştırsınlar. Bir de Almanya'nın zaten ömrü dolmuş olan santralleri kapatırken nükleer enerjiden vazgeçiyormuş gibi propoganda yaptığını unutmasınlar. Bir de şu An dünyada kaç ns yapılmakta olduğunu araştırsınlar.

O zaman şöyle cevaplıyayım;Nükleer santrale karşı değilim ama komşu arazide kurulmasına karşıyım.(Mersin'liyim).Yani genede yakın ama Ankara'da,yada benden uzak neresi olursa orada kurulabilir:p
Nükleer santral için çok miktarda su lazım bu nedenle Deniz kıyısına kuruluyor Ankara da deniz yok:)

Şimdi bazılarımız tutturmuş Almanya güneşten bilmem kaç TW elektrik üretmiş güneşten!Bunu söyleyen insan güneşin dünyaya verdiği elektrik gücünün ne kadar olduğunu biliyor mu?Almanya da ne kadar güneş oluyor ve güneşten verim alabilmek için ne kadar güneş ışığı lazım bunu biliyor mu?Bakın bazı linkler verdim ben 2007-2008 yıllarında güneş enerjisi ile bir araştırma yaptım bir projem vardı güneş ve rüzgarla çalışan kombi yapmak istiyordum.Ama şunu gördüm ki:Güneş metre kare dünyaya 1000watt elektrik gücü veriyor ve biz bunun ancak %20 sini labaratuvar ortamında alabiliyoruz1Güneşin ışınlarının güneş pillerine direk gelmesi lazım ki bu %20 yi alabilelim bir dairenin ısıtılabilmesi içinde yaklaşık 3000w yani 3kw güç lazım!1000*0,20=200watt 3000/200=15 metre kare 1 daireyi ısıtmak için gerekli güneş pili.Ayrıca bu doğada %20 verimle çalışmayacağı için yaklaşık 5 metre kara daha fazla kullanmak lazım buda 20 metre kare yaptı!Bir apartmanda 5 daire olsa bunu:20*5=100 metre kara alan hangi evin çatısında bu kadar alan var!Ayrıca benim araştırma yaptığım dönemde 100watt'lık bir panel 200-300 dolardı galiba:3000/100=30*300$=3000$ sadece bir daire için güneş paneli ve kombi hariç bnede vazgeçtim bu projeden.Dün paylaştığım linkte Almanlar %44,7 verimli güneş pili üretmişler ama hala deney aşamasında!Bu yeni panellerinde watt'ı3-4 dolarda olmaz en azından 20-30 dolar fiyat isterler!Türkiye gibi bir ülkede bir daireyi ısıtmak için gerekli güneş paneli hesabı yukarda bunun maliyeti de yukarda yazılı!Şimdi almanya bilmem kaç 1TW elektrik üretmiş güneş paneliyle!Almanyanın yüz ölçümü kadar güneş paneli koyulsa belki dedikleri kadar elektrik üretebilirler ben almanyanın yüz ölçümünü bilmiyorum ama 100000000/1000=100000 watt güneşin verdiği elektrik 1 metreye!100000*0,20=20000watt elektrik yüzmilyon kare alanda üretilebilecek elektrik gücü!TW diye bahseden arkadaşlar isterseniz sizde hesaplayın bakalım TW için kaç metre kare alan lazım!
Türkiye altın çıkaracak hemen Almanya dan bir dernek gelir altın çıkarılacak yere siz bu altını çıkarmayın çünkü siyanirle işleniyor sizi zehirleyecek!Ama amaç afrika ülkelerinden aldığı işlenmemiş altını işleyip Türkiye satan Almanya pazarını kaybetmesindir bunu kimse anlamaz!
Türkiye nükleer santral kuracak Almanya güneşten şu kadar elektrik üretti!Şimdi çıkarmışlar gecede elektrik üreten güneş santrali yapılmış!Vay be verimi de yüzde yüzdür bu santralin!Ama güneşin dünyaya verdiği elektrik enerjisi metre kareye 1000watt!!!!!! 1000000 milyon watt için kaç metre kare alan lazım bir hesaplayın bakalım!.....

Verdiğiniz linkteki herşey bilimsellikten uzak spekülasyondan ibaret

Türkiye de kurulacak güneş santarllerinin güneş pilleri de Almanaya dan gelecek yüzde doksan çünkü Almanya bu teknolojide ne yazık bir numara!

Ozaman bunları çürütecek bilimsel bir açıklama yapar mısın?

Forum istatistikleri

Konular
128,433
Kullanıcılar
450,357
Son üye
jihad_horan

Yeni konular

Geri